e
sv

DarkSide kötü amaçlı yazılım için ücretsiz bir şifre çözücü çıkardı

avatar

Omer

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

DarkSide kötü amaçlı yazılım için ücretsiz bir şifre çözücü çıkardı. Bitdefender analistleri, darkside ransomware saldırıları sırasında etkilenen verilerin şifresini çözmek için ücretsiz bir araç sundu. Araç, kullanım talimatları ile birlikte şirketin web sitesinden indirilebilir.

Bitdefender uzmanları, aracın saldırılardan sonra herhangi bir veriyi kurtaramayan ve hala şifrelenmiş kopyalarını saklayan şirketler için kullanışlı olması gerektiğini yazıyor. Buna ek olarak, şifre çözücü darkside itibarına ve operasyonlarına zarar vermelidir. Çünkü şimdi hackerlar malware’lerini ciddi bir şekilde yeniden yapmak zorunda kalacaklar, böylece ücretsiz araç işe yaramıyor. hack forum

İlgili Haber: 2021’in ilk yeni kurumsal fidye yazılımı çıktı !

Buna ek olarak geçmiş deneyimler, birçok şifreleme geliştiricisinin, bu tür araçların piyasaya sürülmesinden sonra faaliyetlerini tamamen durdurduğunu, çünkü çoğu müşterinin hizmetlerini daha yeni ve şifre çözme rakipleri lehine reddettiğini göstermektedir.

DarkSide kötü amaçlı yazılım için ücretsiz bir şifre çözücü çıkardı

Darkside grubunun Ağustos 2020’den bu yana aktif olduğunu ve malware’lerini darknet’te aktif olarak tanıtan ve diğer hack gruplarıyla işbirliği yapan ransomware as a service (RaaS) şemasına göre çalıştığını hatırlatmama izin verin. Sonuç olarak, DarkSide klasik bir büyük oyun avcısı” dır, yani ağırlıklı olarak büyük kurumsal ağlara saldırır, verileri şifreler ve daha sonra etkilenen şirketlerin büyük fidye talep eder. Kurbanlar ödemeyi reddederse, darkside üyeleri darknet’teki web sitelerinde çalınan verileri yayınlarlar.

Son zamanlarda darkside sitesinde yeni bir sızıntı olmamasına rağmen, geçen hafta IB araştırmacısı MalwareHunter, tatillerde hacker sitesinin gazetecilere yeni bir bölümle doldurulduğunu fark etti.

Fidye Yazılımı İçin Tim Oluşturuldu

Fidye yazılımı için tim oluşturuldu. Virüslerin ve bilgisayar korsanlığının birçok farklı türü vardır, bunlardan biri fidye yazılımıdır. Fidye yazılımı virüs saldırısı, veri dosyalarınızın bilgisayar korsanları tarafından şifrelenmesi ve karşılığında fidye olarak ödemeyi istedikleri kötü bilinen bir saldırıdır. Yalnızca parayı öderseniz, veri dosyalarınızın şifresini çözerler.

Bir bilgisayar korsanının verileriniz üzerinde tam kontrole sahip olabileceği bir kötü amaçlı yazılımdır. Hacker, verilerinizi kilitleyebilir ve verilerinizi sızdıracağı konusunda size şantaj yapabilir veya ödemeyi fidye olarak yapamazsanız silebilir. Bilgisayar korsanları çoğu durumda genellikle bir e-postada bir spam bağlantısı gönderir. Devamı için…

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli