e
sv

EBA İle Uzaktan Eğitim Sistemi Başlayacak!

avatar

Omer

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Türkiye Cumhuriyeti Milli Eğitim Bakanlığı tarafından kurulan ve bakanlığa bağlı Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü tarafından yürütülen Eğitim Bilişim Ağı; öğrencilerin, öğretmenlerin ve velilerin onlarca eğitim içeriğine ulaşmasını sağlayan bir çevrimiçi sosyal eğitim platformu olarak biliniyor. Bu platform aracılığıyla kullanıcılar; evde, okulda veya ihtiyaç duyulan herhangi bir yerde bilgi teknolojileri araçlarını kullanarak içeriklere ulaşabiliyor.

Corona virüsü nedeniyle ilk ve orta okulların tatil edilmesinin ardından uzaktan eğitim platformu olarak da kullanılabilecek olan EBA’da dersler, Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’un açıklamalarına göre 23 Mart tarihinden itibaren sunulacak. İlkokul birinci sınıftan 12. sınıfa kadar tüm sınıfların derslerinin EBA’da olduğunu da belirten Bakan Selçuk; öğrenci, öğretmen ve velilerin platforma e-Devlet şifresiyle veya diğer seçeneklerle giriş yapabileceğini belirtiyor.

Peki Eğitim Bilişim Ağında Ne Yapabilirim?

EBA’da öğrenciler, MEB ile uyumlu müfredat derslerini takip edebileceği gibi sistemde yer alan performans testlerinden de yararlanabiliyorlar. Bu noktada Milli Eğitim Bakanı, üniversite sınavı AYT ve LGS’ye girecek öğrenciler için binlerce örnek sorudan oluşan soru bankasının da sisteme yüklendiğinin altını çiziyoruz. Burada öğrenciler, istedikleri kadar test çözebilecek, anlamadıkları soruları eğitici ders videoları ile çözebilecekler.

EĞİTİM BİLİŞİM AĞINA ULAŞIM ÜCRETSİZ!

Tüm operatörler için geçerli aylık 3GB İnernet ile ücretsiz olarak bu platformdan yararlanabilinecek. Detaylar için tıklayınız.

Kaynak: https://eba.gov.tr

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli