Sıradaki içerik:

2021 En iyi 4 Xbox Series X Oyunları

e
sv

Facebook Şiddet İçerikli 19.500 Grubu Sildi !

48 okunma — 14 Şubat 2021 19:34
avatar

admin

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Facebook şiddet içerikli 19.500 grubu sildi

Facebook şiddet içerikli 19.500 grubu sildi, üç ayda bir Topluluk Standartları Uygulama Raporunu Perşembe günü yayınladı ve Ağustos 2020 ile Ocak 2021 arasında şiddet içeren gruplarla ilgili sayfaların kaldırılması konusundaki ilerlemesini duyurdu.

İçerik moderasyon çabalarını bildirmek için Perşembe sabahı bir medya çağrısı sırasında, Facebook yöneticileri platformlarının 6 Ocak Capitol saldırısının planlanmasındaki rolünü açıkça kabul etmediler, bunun yerine platformun geçen yazdan bu yana şiddet içeren gruplara bir platform vermekten kaçınma çabalarına odaklandılar.

Facebook şiddet içerikli 19.500 grubu sildi !

Facebook Başkan Yardımcısı Monika Bickert, Ağustos 2020 ile 12 Ocak 2021 arasında, şirketin QAnon da dahil olmak üzere “askerileştirilmiş toplumsal hareketleri” tespit ettiğini ve bu hareketlerin yarattığı 19.500 grubu, yaklaşık 3.400 sayfa ve 7.500 Instagram hesabını kaldırdığını söyledi. Bu rakamlar, Facebook’un 12 Ocak’ta yayınlanan bir blog gönderisinden geliyor.

Bickert, Facebook’un Kasım ayında orijinal “Stop the Steal” grubunu kaldırdığını ve ardından bu ifadeyi kullanan ve aynı zamanda şiddeti teşvik eden grupları kaldırmaya başladığını söyledi.

Fast Company Salı tarafından sorulduğunda , Facebook şiddeti teşvik eden veya Trump destekçilerinin Washington’da yakınlaşmasını planlayan ve seçim ile 6 Ocak isyanı arasında kaldırılan grup ve hesapların sayısını vermeyi reddetti.

Bickert, Facebook içerik moderatörlerinin 6 Ocak olaylarını gerçek zamanlı olarak izlediğini söyledi. “Şiddete karışan kişilerin gönderdiği içeriği aktif olarak arıyorduk ve kanun yaptırımlarına uygun yönlendirmeler yapıyorduk” dedi.

6 Ocak’ta Kongre Binası’na yapılan saldırının ardından, Facebook COO’su Sheryl Sandberg, etkinliğin “büyük ölçüde” Facebook’ta değil, daha az yönetilen sosyal ağlarda planlandığını söyledi . Bununla birlikte, gözlemci grupları, Facebook Gruplarının , Washington’da ayaklanmaya yol açan “Çalmayı Durdur” olaylarının planlanmasında gerçekten yaygın olarak kullanıldığına işaret ediyor.

Facebook’un Topluluk Standartları Uygulama Raporu , Ekim’den Aralık 2020’ye kadar, çıplaklıktan zorbalığa ve nefrete kadar 12 içerik türünde şirketin uyguladığı (kaldırılan, etiketlenen veya erişimini sınırlayan) tüm içeriği kapsar.
Ancak şirketin raporunda şiddete teşvik kategorisi yok. Facebook Başkan Yardımcısı Guy Rosen, standartları uygulama raporunun “çok yıllık bir yolculuk” olduğunu ve bu kategorinin yolda olduğunu söyledi. Rosen, “Yeni içerik alanlarına genişletmek istiyoruz ve şiddet ve kışkırtma politikası kesinlikle yol haritamızdaki bir politika.” Dedi.

Facebook Salı günü geç saatlerde, Filistin ve Uganda’da “eşgüdümlü gerçek dışı davranış” sergileyen hesap ağlarını ve grupları kaldırdığını bildirdi , ancak raporda 6 Ocak’ta ABD Başkenti’ne yapılan saldırıyı motive etmek ve organize etmek için kullanılan Facebook hesapları veya gruplarından hiç bahsedilmedi. Facebook Çarşamba günü, etkinliği tanıtan veya planlayan kişi ve grupların bunu yapmak için sahtekarlık veya aldatma kullandığına dair hiçbir kanıt bulamadığını doğruladı.

Facebook, topluluk standartlarını ihlal eden içeriği tespit etmek ve bazı durumlarda silmek için yapay zekaya çok bağımlı hale geldi . CTO Mike Schroepfer, Facebook’un yapay zekasının, herhangi bir kullanıcı görmeden önce politikalarını ihlal eden gönderilerin% 97’sini tespit ettiğini bildirdi.

Facebook’un içerik denetleme başarılarını duyurmasının nedenlerinden biri, düzenleyiciler tarafından nasıl yapılacağı söylenmeden platformundaki zararlı içeriği yönetebileceğini göstermesidir.

Bickert, hükümet düzenlemelerinin Facebook gibi sosyal ağları, ifade özgürlüğü üzerinde tüyler ürpertici bir etkiye sahip olan zararlı içeriğin “sınırına uzaktan yakın olan her şeyi” kaldırmaya zorlayabileceğinden endişelendiğini söyledi. Yeni yasaların daha az zararlı ancak düzenlenmesi daha kolay içeriklere odaklanma riski olduğunu da sözlerine ekledi.

Bickert, şirketinin , sosyal medya şirketlerini siber taciz ve hedefli tacizi sağlamaktan yasal olarak sorumlu tutacak olan ve SAFE TECH Act olarak bilinen Democrats Mark R. Warner, Mazie Hirono ve Amy Klobuchar tarafından desteklenen yeni bir yüksek profilli Senato tasarısını desteklediğini söylemeyi reddetti. ve platformlarında ayrımcılık.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli