e
sv

Facebook’un Hesapları Hacklendi!

avatar

Omer

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Günümüz en popüler sosyal medya sayfalarından önde gelen isimlerden Facebook’un Messenger uygulamasının İnstagram ve Twitter hesapları hacklendi. Saldırıyı gerçekleştiren grup, amaçlarının güvenlik zaafiyetinin olduğunu göstermek olduğunu açıkladı.

Facebook’un sosyal medya hesapları Cuma günü birtakım hackerler tarafından kısa süreli erişim altına girdi. OurMine isimli hacker grubu, Facebook ve Messenger’ın Instagram ve Twitter hesaplarını ele geçirerek “Facebook dahi hacklenebilir” paylaşımında bulundu. Sosyal medya devinin Twitter ve Instagram hesapları, daha sonra tekrar kontrol altına alındı.

“Güvenliği Twitter’dan daha iyi”

facebook hacked

Hacker grubu, Facebook’un ele geçirilen Twitter hesabından yaptıkları paylaşımda “Merhaba, biz OurMine’ız. Facebook bile hacklenebilir ancak en azından güvenlikleri Twitter’dan daha iyi” ifadelerini kullandı. Ayrıca hacklenen hesaplarda OurMine’ın logosu paylaşıldı.

Bu saldırıyla ilgili açıklama yapan Twitter, hack saldırısının üçüncü parti aracılığıyla meydana geldiğini ve sorun tespit edildikten sonra hesapların kilitlendiğini söyledi. Twitter, “Sorunun farkına varır varmaz ele geçirilen hesapları kilitledik ve hesapları düzenlemek için Facebook’taki arkadaşlarımızla yakın çalışmalara başladık” açıklamasında bulundu.

Dubai konumlu hacker grubu olan OurMine, daha önce Twitter’ın kurucusu Jack Dorsey’in, Google yöneticisi Sundar Pichai’nin yanı sıra Netflix ve ESPN gibi şirketlerin de hesaplarını ele geçirmişlerdi.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli