e
sv

Internet Explorer artık Microsoft Teams’i desteklemiyor

avatar

Omer

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Internet Explorer artık Microsoft Teams’i desteklemiyor

Internet Explorer artık Microsoft Teams’i desteklemiyor. Microsoft geliştiricileri, pazar payı uzun süredir % 5’i geçmeyen Internet Explorer tarayıcısı desteğini Chromium motorundaki yeni Edge lehine aşamalı olarak kaldırmaya devam ediyor. Bu yılın Ağustos ayında Microsoft, ana aşamaları aşağıdaki grafikte görülebilecek olan IE desteğini sona erdirme planını paylaştı. (görsel 1.0)

görsel 1.0

Planlandığı gibi, 30 Kasım 2020’de tarayıcı Microsoft Teams’i desteklemeyi bıraktı. Bu, insanların bu hizmeti kullanmaya devam edebileceği anlamına gelir, ancak şirket tarayıcıda düzgün çalışacağına dair hiçbir garanti vermez ve artık destek sağlamayacaktır.

“Bu, yukarıdaki tarihlerden sonra müşterilerin IE 11’de zorluk yaşayabileceği veya Microsoft 365 uygulamalarına ve hizmetlerine bağlanamayacağı anlamına gelir. Örneğin, yeni Microsoft 365 özellikleri kullanılamayabilir veya erişim sırasında bazı özellikler düzgün çalışmayabilir.  geliştiriciler , IE 11 aracılığıyla bir uygulama veya hizmet ”şeklinde açıkladı .

Microsoft Teams’in web sürümünü kullanmaya çalışırken site, kullanıcının Internet Explorer kullanıp kullanmadığını kontrol edecektir. IE tespit edilirse, kişiye bir uyarı gösterilir: “Bu web sitesi Internet Explorer ile çalışmıyor!” ve bir masaüstü istemcisi kullanmanızı öneririz. Kullanıcı yine de Internet Explorer’ı kullanmaya devam edebilse de, Microsoft bu durumda Microsoft Teams’in düzgün çalışacağını garanti etmez.

Bir hatırlatma olarak, Microsoft kısa süre önce tüm kullanıcılar için zorunlu IE-Uç yeniden yönlendirmeyi de etkinleştirdi . Örneğin, Twitter, Facebook, Instagram, VK, Google Drive, Microsoft Teams, ESPN, StackOverflow, Yahoo Mail vb. Dahil 1000’den fazla farklı site IE’de açılmayı tamamen durdurdu. Bu kaynakların ziyaretçileri artık otomatik olarak Edge tarayıcısına yönlendiriliyor.

Kaynak

İlgili Makale: Microsoft Windows İçin Ekim Güncellemesini Yayımladı!

İlgili Makale: Eski Microsoft Mühendisi 9 Yıl Ceza Aldı !

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli