e
sv

IOS 13.5 agüncellemesi iphone 11 ürünlerinde yeşil ekrana yol açıyor !

avatar

SEZER

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Bazı Apple kullanıcıları İphone 11 , İphone 11 Pro ve İphone 11 Pro Max cihazlarının ekranında yeşil bir renk tonuyla karşılaştıklarını bildiriyorBu yeşil ekran problemi cihazın kilidini açtıktan sonra rastgele meydana geliyor.

iOS 13.5 güncellemesi ile birlikte iPhone 11'lerde yeşil ekran sorunu başladı
Tam Boyutta Gör

Görünüşe göre yeşil ekran sadece Samsung cihazlara özgü bir sorun değil. Bazı Apple kullanıcıları iPhone 11, iPhone 11 Pro ve iPhone 11 Pro Max cihazlarının ekranında yeşil bir renk tonuyla karşılaştıklarını söyleyip şikayet ediyor. Bu yeşil ekran problemi cihazların kilidini açtıktan sonra rastgele meydana geliyor.

Apple’dan Hatayı Düzeltilmesi Bekleniyor!

Apple için güvenilir bir kaynak olan MacRumors’un haberine göre bu sorunu yaşayan kullanıcıların sayısı çok fazla. Şikayetlere bakılırsa bu durum, cihazların kilidi açıldıktan sonra veya Karanlık Mod veya Night Shift etkinleştirildiğinde yaşanıyor. iPhone 11 modellerinde yaşanan yeşil ekran sorununun iOS 13.5 güncellemesinden sonra ortaya çıkması ise sorunun yazılımsal olduğunu düşündürmekte.

Öte yandan ekranı saran bu yeşil renk tonu bir süre sonra kayboluyor, ancak rastgele zamanlarda tekrar beliriyor. Apple henüz bu sorun hakkında bir açıklama yapmış değil ve şirketin, gelecek güncellemelerde bu yeşil ekran problemini ortadan kaldırması bekleniyor.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli