Sıradaki içerik:

Instagram’daki Yeni Bir Hata Ortaya Çıktı

e
sv

Lenovo ve Motorola Tüm Garanti Sürelerini Uzattığını Bildirdi

573 okunma — 05 Nisan 2020 01:50
avatar

admin

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Lenovo arızalanan cihazını koronavirüs salgını sebebiyle teknik servise götüremeyenler için sevindirici haber geldi. Lenovo ve Motorola, tüm cihazların garanti sürelerini oldukça ileri bir tarihe erteledi.

Dünyamızı saran yeni tür koronavirüs COVID-19 birçok özel işletmenin çalışmalarını fiziksel olarak durdurmasına ve müşterilerine birebir hizmet verememesine neden oldu. Bu işletmeler arasında bulunan elektronik cihaz üreticilerinin birçoğu ise mağazalarını kapattı ya da işlemlerini durdurdu.

Hizmette kısıtlamalara gidilmesi ise yeni bir sorunu meydana getirdi: arızalan cihazlar. Cihazlarında sorun yaşayan kullanıcılar, teknik servislerin kapalı olması sebebiyle ne yazık ki cihazlarını tamir ettiremedi. Koronavirüs sebebiyle hizmet veremeyen Lenovo ve Motorola’dan ise oldukça sevindirici bir haber geldi.

Koronavirüsün etkisini gösterdiği günler içerisinde cihazını teknik servise götürmek isteyen ancak bu şansı yakalayamayan kişiler için Lenovo ve Motorola, cihazının garantisi 15 Mart ila 30 Nisan arasında bitecek olan kullanıcılar için garanti süresini uzattı 31 Mayıs’a uzattı.

Umarım diğer telefon markalarına örnek olurlar.

Kaynak : https://www.gsmarena.com/lenovo_motorola_warranty_extension-news-42449.php
 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli