Sıradaki içerik:

Google Haritalar: Kullanıcılar Birbirlerini Takip Edebilecek

e
sv

Microsoft, TikTok’u ABD’de Satın Aldı

03 Ağustos 2020 14:19
avatar

admin

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Microsoft, TikTok’un Çin dışındaki birçok ülkede operasyonlarını satın almanın ön görüşmelerde olduğunu, Washington’da uygulama ile ilgili ulusal güvenlik endişelerini ortadan kaldıracak bir anlaşma olduğunu açıkladı.

ABD’de giderek daha etkili olan Yabancı Yatırım Komitesi (CFIUS) ile yapılan tekliflere göre Microsoft, ABD, Kanada, Avustralya ve Yeni Zelanda’da TikTok’a sahip olacak ve işletecek.

Bundan Sonra Ne Olacak ?

“Bu yeni yapı, TikTok kullanıcılarının şu anda sevdikleri deneyim üzerine inşa ederken, birinci sınıf güvenlik, gizlilik ve dijital güvenlik korumaları da ekleyecek. Hizmetin işletim modeli, kullanıcılara şeffaflık sağlamak ve bu ülkelerdeki hükümetler tarafından uygun güvenlik denetimini sağlamak için oluşturulacak ”dedi.

“Diğer önlemler arasında Microsoft, TikTok’un Amerikalı kullanıcılarının tüm özel verilerinin ABD’ye aktarılmasını ve ABD’de kalmasını sağlayacaktır. Bu tür verilerin şu anda ABD dışında depolandığı veya yedeklendiği ölçüde, Microsoft bu verilerin aktarıldıktan sonra ülke dışındaki sunuculardan silinmesini sağlayacaktır. ”

Güncelleme, Microsoft CEO’su Satya Nadella’nın sadece TikTok’un Çinli ana şirketi ByteDance ile değil, aynı zamanda anlaşmanın siyasallaştırılmış doğasını vurgulayan ABD Başkanı Donald Trump ile temas halinde olduğunu iddia etti .

Washington Hawks, uygulamanın Çin hükümetinin küresel kullanıcılarını gözetlemesi için gizli bir kanal sağladığından endişe duyuyor – şirket tarafından şiddetle reddedilen öneriler. Diğerleri, ABD’nin Çin’e ait bir sosyal medya uygulamasının küresel bir başarı olmasını istemediğini savundu.

Firmanın, platformunda Komünist Partinin saldırgan bulabileceği içeriği yasaklayarak Pekin’e kowtow edindiğine dair endişeler de var.

Uygulama , görünüşte güvenlik endişeleri üzerine Hindistan ve ABD hükümryi tarafından zaten yasaklandı .

Microsoft haberleri, montaj raporlarının Trump’ın ABD’deki uygulamayı yasaklamayı planladığını gösteriyor. Kısa süre önce eski Disney yöneticisi Kevin Mayer’i CEO olarak işe aldı.

ChinaTechThreat’in kurucu ortağı Roslyn Layton, “Microsoft alıcıysa, taze kalmak için havalı markalar (örn. Daha önce Skype ve LinkedIn satın aldı) almaya çalışan bir modelin parçası” dedi.

“TikTok’un fiyatı onlar için yer fıstığı olurdu. Düzenleyiciler Çin’in elinde olmadığı için mutlu olacaklardı. ‘Büyük teknoloji’ dedektörlerinden bazı itirazlar olabilir, ancak diğer yandan güvenlik endişeleri daha büyük. ”

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli