Sıradaki içerik:

Sosyal Medya Şirketlerine Ceza Kesildi

e
sv

MIT, COVID-19 Teşhisi İçin Öksürük Testi Geliştirdi

194 okunma — 05 Kasım 2020 19:01
avatar

admin

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

MIT, COVID-19 Teşhisi İçin Öksürük Testi Geliştirdi

Corona için öksürük testi geliştirildi. Yeni bir virüsün yayılmasını doğrudan önlememize yardımcı olabilecek herhangi bir şey varsa, o da teknolojidir. En son örnekte, Massachusetts Institute of Technology (MIT) araştırmacıları,  yalnızca öksürük sesini dinleyerek sizi COVID-19 için teşhis eden bir AIalgoritması geliştirdiler.

MIT, COVID-19 Teşhisi İçin Öksürük Testi Geliştirdi

FDA Onay Verdi !

Gıda ve İlaç Dairesi’nden ( FDA ) onay aldıktan sonra , MIT araştırmacıları kısa süre sonra algoritmayı bir mobil uygulamaya entegre ederek kullanıcıların COVID-19’u yalnızca telefonlarının yakınında öksürerek test etmelerine olanak tanıyacak.

Araştırmaları için MIT bilim adamları, yaklaşık 2500’ü onaylanmış COVID-19 hastalarından gelen 70K + öksürük ses örneklerini analiz ederek verilerin gücünden yararlandı. Bu ses koleksiyonunu kullanarak, öksürüğünüzün sesine göre Corona virüs ile kapanıp yakalanmadığınızı anlayabilen bir AI algoritması geliştirdiler.

Test aşamasında, araştırmacılar COVID-19 hastalarında test edildiğinde% 98,5’lik bir başarı oranı kaydetti. Aynı test, asemptomatik bir grup arasında COVID-19 pozitif kişileri belirlemede% 100 doğruluk kaydetti.

Veri havuzu önemli olmasa da, son derece doğru sonuçlar testin güvenilirliği için güçlü bir durum oluşturur. FDA onayını verdiğinde, bu testin bir uygulamaya dönüştüğünü görebiliriz, bu da düzenli olarak kendi kendine test yapmamızı son derece kolaylaştırır.

“Öksürük testi”, izlemesi zor olan asemptomatik Koronavirüs taşıyıcılarını tespit etmek için özellikle ümit vericidir. Virüsün yayılmasını önlemek için bu tür hastaların hızlı bir şekilde karantinaya alınması şarttır.

Test popülerlik kazandıkça, ofisler, restoranlar ve diğer halka açık yerler, Coronavirüs’ün yayılmasını daha da azaltmak için günlük bir kontrolün bir parçası olarak bile kullanabilir.

Artık COVID-19 Teşhisi İçin Öksürük Testi teknoloji ile daha da kolaylaşacak.  Bu adımla corona öksürük testi ile daha kolay anlaşılabilecek.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli