Sıradaki içerik:

En İyi 5 Anti-Virüs Programları Hangileridir ?

e
sv

Mozilla Firefox Tarayıcısına İyileştirme Yapıldı

12 Mart 2020 23:43
avatar

admin

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Mozilla Firefox 74 artık tüm desteklenen platformlarda indirilebilir bir tarayıcı olduğundan dolayı bir sürü önemli iyileştirmeler ile birlikte geliyor.

En dikkat çekenlerden biri, TLS 1.0 ve TLS 1.1 için kaldırılmış destektir, yani TLS 1.2 kullanmayan sitelerin yüklemeye çalıştığınızda artık bir hata sayfası göstereceği anlamına gelir.

Ek olarak, Firefox 74 ile başlayarak, Mozilla bize her dört haftada bir istikrarlı güncellemeler getirmesi gereken yeni bir yayın takvimi sağlıyor. Başka bir deyişle, Mozilla orijinal altı haftalık güncelleme döngüsünü bıraktığından, büyük Firefox sürümleri çok daha sık inecekti. Ancak bu daha önemli iyileştirmelere ek olarak, burada ve genel olarak Firefox ile olan deneyimi cilalamak ve belirli özellikleri daha basit hale getirmek için daha küçük iyileştirmeler de var. Her şeyden önce, Mozilla Windows’ta bir klavye kısayolunu değiştirdi. Bu sürümden başlayarak, CTRL + I tuşlarına her bastığınızda Firefox, önceki sürümdeki gibi Yer İşaretleri kenar çubuğunu değil, Sayfa Bilgileri penceresini otomatik olarak açar.

“Windows’ta, Ctrl + I artık Yer İşaretleri kenar çubuğunu açmak yerine Sayfa Bilgileri penceresini açmak için kullanılabilir. Ctrl + B, klavye kısayollarını kullanıcılarımız için daha kullanışlı hale getiren Yer İşaretleri kenar çubuğunu açmaya devam ediyor, ”diye açıklıyor Mozilla. Ayrıca, bu yeni Firefox sürümü, Microsoft Edge’den geçişi daha kolay hale getirmek için yeni seçenekler de sunuyor. Her şeyden önce, Mozilla Windows’ta bir klavye kısayolunu değiştirdi. Bu sürümden başlayarak, CTRL + I tuşlarına her bastığınızda Firefox, önceki sürümdeki gibi Yer İşaretleri kenar çubuğunu değil, Sayfa Bilgileri penceresini otomatik olarak açar.

Kaynak : https://news.softpedia.com/news/three-smaller-improvements-in-mozilla-firefox-74-529423.shtml
 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli