Sıradaki içerik:

CES 2021 En İyi Otomotiv Teknolojisi Duyuruları

e
sv

Sinovac.com’un Web Site Girişleri Türkiyeye Engellendi!

117 okunma — 17 Ocak 2021 00:32
avatar

Omer

 • e 1

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Sinovac.com’un Web Site Girişleri Türkiyeye Engellendi! Daha önce gündem odaklı saldırılarıyla tanıdığımız RootAyyıldız, geçtiğimiz haftalarda bulaşıcı insan hastalıklarına karşı koruma sağlayan aşıların araştırmasını yapan Çin merkezli ilaç şirketi olan sinovac’ın resmi web sitesini hacklemişti. Hacklenen siteye “Doğu Türkistan ve Türk bayrağı” ekleyip “Al bayraktan gök bayrağa selam olsun” sloganlı yazıyı yerleştiren RootAyyıldız, dünya basınında oldukça konuşulan bir olaya imza atmıştı. Web sitesi hacklendikten yaklaşık 8 saat sonra düzeltilmiş, fakat Türkiye için girişleri devam etmekteydi. Hacklenen siteye dair detaylar, Hacktivizm Türk hack forum sitesinde yayımlanmıştı.

İlgili Haber: RootAyyıldız Sinovac Aşı Şirketini Hackledi!

Dün sabahtan saat beşten itibaren Çin merkezli aşı şirketi olan Sinovac, resmi web sitesi sinovac.com’a girişleri Türkiye için kapattı. (görsel 1.0)

görsel 1.0

Sinovac Neden Hacklendi? Sinovac Türkiyeden vaz mı geçti?

Sinovac.com’un Web Site Girişleri Türkiyeye Engellendi! Henüz böyle bir durum söz konusu değil. Fakat sinovac’ın neden hacklendiği konusunda hackleme girişiminde bulunan RootAyyıldız’ın açıklamaları bulunuyor. Sinovac’ın web sayfasını hacklemesindeki sebebin tamamen “Doğu Türkistandaki zulüm” olarak açıklayan RootAyyıldız, gelen tepkilere “Bizler, Türk ve Müslümanız. Her insanın elinden gelen maalesef bir değil. Ben sesimi bu şekilde duyurmak istedim. Siz belki kandaşlarımıza yapılan zulüme sessiz kalmayı tercih ediyor olabilirsiniz, fakat bizler her ne olursa olsun Doğu Türkistanı savunmaya, bu zulüm bitene kadar saldırılarımıza her zaman devam edeceğiz!” dedi.

Sinovac Biotech Şirketi Nedir?

Sinovac Biotech, 1993 yılında Weidong Yin tarafından kurulan ve bulaşıcı insan hastalıklarına karşı koruma sağlayan aşıların araştırılması, geliştirilmesi, üretimi ve satılmasına odaklanan bir biyofarmasötik şirketidir. Şirketin merkezi Pekin, Çin’dedir. Nisan 2020’nin ortalarında Çin, Sinovac tarafından geliştirilen aday COVID-19 aşısı için bir klinik çalışmayı onayladı. CoronaVac adı verilen aşı, COVID-19 virüsünü kimyasal olarak inaktive eden bir virüs aşısıdır.

İlgili Haber: Yunanistana Siber Saldırılar Devam Ediyor!

RootAyyıldız Kimdir?

2008 Yılında Hack ile tanışan RootAyyıldız Türk ve Müslüman biri olarak internet ortamlarında misyon ve vizyona bağlı kalarak dünyada Müslüman ve Türklere yapılan saldırıları kınamak için bir çok ülkenin önemli internet adreslerini hacklemiştir. Yaptığı siber saldırılar ile dünyadaki bir çok haber portalarında yer almıs ve yaptığı saldırılar sonucunda ülkeleri zora sokmuştur. Rootayyıldız, Türk hack dünyasında bir çok kişinin örnek aldığı isimlerden biridir. RootAyyıldız 2018 yılında çekirdek bir kadro oluşturup bünyesine yakın arkadaşlarını ekleyerek RootAyyıldız Türk Hacker Topluluğunu kurdu. RootAyyıldız’ın şuan yeni kurulan Hacktivizm hack forum sitesinde olduğu biliniiyor.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli