e
sv

Sokağa Çıkma Yasağı 30 İlde Tekrar Uygulanacak !

avatar

admin

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Geçtiğimiz hafta sonu uygulanan sokağa çıkma yasağının uzatıldığı ifade edildi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan yaptığı açıklamada 30 büyükşehir ve Zonguldak’ta geçerli olan hafta sonu sokağa çıkma yasağının ihtiyaç olduğu sürece uzatılacağını vurguladı.

Bu bağlamda önümüzdeki hafta sonunda da sokağa çıkma yasağının devam edeceği vurgulandı. Yani 17 Nisan Cuma günü saat 23:59’da başlayacak olan sokağa çıkma yasağı 19 Nisan gecesine kadar devam edecek.

30 büyükşehir ve Zonguldak’ta sokağa çıkma yasağı uzatıldı!

Hatırlanacağı üzere geçtiğimiz Cuma günü geç saatlerde açıklanan sokağa çıkma yasağı kararı insanların panik havası içerisine girmesine neden olmuştu. Dolayısıyla yasağın devam edeceğinin hafta başından açıklanmış olması, benzer görüntülerin ortaya çıkmasını da engelleyecektir.

Bu arada dip not olarak şunu da hatırlatmak gerekiyor. Hafta sonu sokağa çıkma yasağının gelmesine temel neden havaların düzeliyor olması. İnsanların toplu biçimde piknik alanlarına gitmesini önlemek için böyle bir karar alınmış durumda.

Muhtemelen koronavirüs salgını devam ettiği sürece, bu yasaklar da devam edecektir. 

Hafta sonu için alınan sokağa çıkma yasağının son derece yerli bir tedbir olduğu söylenebilir. Çünkü hala geniş bir kesim bu salgının ne derece tehlikeli olduğunun farkına varabilmiş değil.

Elbette şunu da unutmamak gerekiyor. Ülkemizdeki salgın tablosu Avrupa ve Amerika’ya oranla çok daha olumlu. Muhtemelen bizdeki tablo hiç bir zaman bu kadar ağır olmayacaktır. 

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli