Sıradaki içerik:

Apple iPhone için 10 milyon euro para cezası!

e
sv

Telegram Görüntülü Sohbet Özelliğine Hazırlanıyor!

01 Aralık 2020 02:26
avatar

Omer

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Telegram Görüntülü Sohbet Özelliğine Hazırlanıyor!

Popüler sosyal iletişim uygulaması olan Telegram’ın geliştirici ekibi, kullanıcıların uzun süredir büyük bir kitle tarafından heyecanla beklediği yeni bir özelliği test etmeye başladı. Telegramda grup aramalarından bahsediyoruz. Doğru, bunlar sadece grup sesli aramaları olsa da, video konferansın biraz fazla sürede beklemesi gerekecek. Herkese açık bir gruba sesli sohbet oluşturulabilinecek. Telegram Görüntülü Sohbet Özelliğine Hazırlanıyor!

Böyle bir grup sesli araması çerçevesinde, grubun tüm üyeleri veya yalnızca yöneticiler iletişim kurabilir, bu parametre sesli sohbet başlatıldığında ayarlanır olacak. Ancak, anonim yöneticiler bir grup görüşmesine katılamayacak.

Şu anda, grup sesli sohbetleri, Android için Telegram’ın beta sürümünde 7.3 numara altında geliştiriliyor. Ağustos ayında, Telegram ekibi test aşamasındayken bire bir video görüşmelerini başlattı. 

Telegram Nedir?

Telegram, çoklu platform desteği sunan, güvenli anlık mesajlaşma servisidir. Rus programcısı Pavel Durov tarafından yaratılmıştır. Telegram istemcileri hem mobil (Android, iOSWindows Phone, Ubuntu Touch) hem de masaüstü sistemleri (Windows, OS X, Linux) için mevcuttur. Ağustos 2013’te yayın hayatına başlamıştır. Kullanıcılar birbirleri arasında metin mesajı, fotoğraf, video, ses kaydı, sticker ve 2 GB’a kadar dosya paylaşımı yapabilmektedirler. Geliştiricileri ayrıca Kasım 2016’da Telegraph isminde, kullanıcıların çeşitli formattaki içerikler oluşturmalarını ve hikâye yazmalarını sağlayan bir uygulama hazırlamıştır.

 Kasım 2014’te Telegram, Telegram kurucularının aralarında konuştuğu mesajlara erişebilen kişiye $300000 ödül vereceği bir yarışma düzenledi. 11 Şubat 2015’te yarışma bitti ve kazananı olmadı. Ayrıca Telegram, hiçbir 3. partiye, hükümetler dahil olmak üzere bugüne kadar veri paylaşmamıştır.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli