e
sv

Tıp Görevlisi Siber Zorbalığa Karşı Konuştu

avatar

admin

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Tıp Görevlisi Siber Zorbalığa Karşı Konuştu

Tıp görevlisi siber zorbalığa karşı konuştu. Koronavirüs salgınıyla başa çıktığı için siber zorbalık konusuna internette zorbalığa maruz kalan Kanadalı bir doktor, insanları birbirlerine nezaket ve saygıyla davranmaya çağırdı.

Çevrimiçi tehditlerin alınması, koronavirüs salgınının başlamasından bu yana Windsor-Essex İlçe Sağlık Birimi, Dr. Wajid Ahmed ve meslektaşları için sağlık görevlisi için bir sorun olmuştur. Ancak sorun  son aylarda daha da  kötüleşti .

Zorbalık Farkındalık Haftası münasebetiyle konuşan Ahmed, “Sağlık birimine birçok tehdit mektubu ve yine anlaşılabilir olan e-postalar aldık. İnsanlar hüsrana uğramış, insanlar üzgün.

“Paylaşmak istediğimiz mesaj, kimseye zorbalık yapmanın uygun olmadığıdır.”

Tıp Görevlisi Siber Zorbalığa Karşı Konuştu

Ahmed, Ocak 2019’da sağlık memuru pozisyonuna geçti.  CBC’ye  , yeni koronavirüs salgınından bu yana, kendisinin ve sağlık biriminin baş hemşirelik görevlisi Theresa Marentette’in “yaşıyor ve nefes alıyor … Buna bir kabus demek istiyorum. , COVID salgınının bir hayali değil. ”

Üç oğlu olan evli babası Ahmed, internette babaları hakkında yayınlanan acımasız yorumları okuduktan sonra çocuklarının üzüldüğünü açıkladı. Ancak Kanada’da kendisine kariyer yapan Pakistanlı doktor, olumsuzluğu öğretici bir ana çevirdi.

Ahmed, “Bunu onlara öğretmek için bir fırsat olarak kullanıyorum. İnsanların yaptığı şey bizim kontrolümüzün veya herhangi birinin kontrolü dışında, davranışı kontrol edemezsiniz” dedi.

“Değiştirebileceğimiz tek şey toplumun bakış açısıdır, nazik olmayı öğrenmek, kendi fikrine sahip olmayı öğrenmektir … ama bir fikrin olması, kimseye ve herkese meydan okuyabileceğin anlamına gelmez. inandıkları her neyse ve onları bu şekilde sindiriyorlar. ”

Ahmed, siber zorbalığa maruz kalma korkusunun, bazı insanları COVID-19 için tıbbi yardım aramaya ittiğini söyledi.

Doktor, “Olası vakalarla ilgili çevrimiçi dedikodular, yakın temaslarla ilgili bilgilerin ifşa edilmesiyle ilgili tehditler ve hatta mağdura hasta olduğu için yapılan tehditler olabilir.” Dedi.

Ahmed, bu tür davranışların insanların semptomlarını gizlemelerine veya “teşhislerinden dolayı kendilerine söylenebileceklerden korkarak” test edilmekten kaçınmalarına neden olabileceğini söyledi.

Bir başka makale : Siber Zorbalık Nedir?

Kaynak : https://www.infosecurity-magazine.com/news/medical-officer-speaks-out-against/
 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli