e
sv

Türk Telekom Upload hızı için müjdeyi verdi!

avatar

Omer

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Akşam saatlerinde yaptığımız Türk Telekom Upload hızını artırdı haberi ile ilgili şirketten açıklama geldi. Türk Telekom abonesi bazı kullanıcıların Upload hızın arttığı bilgisi bu açıklama ile doğrulanmış oldu.

Türk Telekom’dan Upload hızı için açıklama geldi

Şirketin internet sitesinde yayınlanan açıklamaya göre Türk Telekom fiber ve VDSL abonelerinin Upload hızı iki katına çıkarıldı. Koronavirüs salgını sebebiyle evde kalanların daha verimli çalışması için alınan bu karar ADSL abonelerini kapsamıyor.

Ayrıca bu uygulama sadece Türk Telekom altyapısını kullanan diğer servis sağlayıcılar için de geçerli olacak. Yapılan hız artışı 1 Haziran 2020 tarihine kadar geçerli olacak. Bu tarihten sonra yine eski hızlara dönüş olacak.

İşte Türk Telekom’un yaptığı açıklama:

Türkiye’nin lider internet servis sağlayıcısı Türk Telekom, Koronavirüs salgını nedeniyle içinde yaşadığımız bu zorlu dönemde müşterilerine daha iyi hizmet vermek için çalışmalarını hız kesmeden sürdürüyor. Türkiye’deki fiber altyapının yüzde 80’inde imzası bulunan Türk Telekom, sadece 2019’da 3,2 milyon yeni haneyi fiber erişimiyle kapsadı. Son 10 yılda 10 katına çıkardığı güçlü fiber altyapısıyla müşterilerinin internet deneyimine katkı sunan Türk Telekom son olarak, kullanıcılarının upload hızlarını hiç bir ek ücret ödemeden 2 katına çıkarmaya başladı.

Evden çalışma ve uzaktan eğitim sürecinin büyük önem kazandığı bu günlerde, Türk Telekom, müşterilerine daha iyi hizmet sunmak için upload hızlarını 2 katına çıkarmaya başladı.

Tivibu, Muud, Playstore, uzaktan eğitime önemli katkı sunan eğitim platformları Vitamin, Raunt gibi dijital servileriyle kullanıcılarına online deneyim sunan Türk Telekom, uzaktan eğitim ve çalışma sürecinde veri yükleme hızlarında kullanıcılarının deneyimlerine bir yenisini ekledi. Bu kapsamda, Türk Telekom müşterisi ve Türk Telekom altyapısını kullanan internet servis sağlayıcılardan hizmet alan fiber ve VDSL kullanıcılarının upload hızları 2 kat artırılıyor.

Koronavirüs salgını nedeniyle evden çalışan, uzaktan eğitimlerine devam eden kullanıcılar 1 Haziran 2020 tarihine kadar 2 kat hızlı veri yükleme uygulamasından faydalanabilecekler.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli