Sıradaki içerik:

Türk Hackerlardan Sert Darbe! Ermenistan’a Siber Savaş Başlattılar!

e
sv
avatar

Omer

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Türkiye’nin İlk Siber Güvenlik Lisesi Açıldı!

Türkiye’de bir ilk olarak siber güvenlik alanında eğitim verecek Teknopark İstanbul Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi açıldı! TeknoPark, “güvenli gelecek” sloganıyla kurulan 2020-2021 eğitim öğretim yılında İstanbulun Pendik ilçesinde bulunan Türkiye’nin teknoloji geliştirme bölgesinde, Teknopark İstanbul’un bünyesinde Turan Çinkılıç müdürlüğünde eğitime başlıyor. Okul, bir proje okulu olup ülkemizin siber güvenlik alanında eğitim ve öğretim programı yürüten ilk lisesi ünvanını taşımakta. 

Bu okulun asıl eğitim amacı Bilişim Teknolojileri alanında Ağ İşletmenliği ve Siber Güvenlik dalında öğretim vermektir. Sızma Testi, Adli Bilişim, Yapay Zeka ve Siber Tatbikat laboratuvarları ile uygulama olanakları bulunmakta. Ayrıca okul, Teknopark İstanbul başta olmak üzere siber güvenlik faaliyeti yürüten firmalarda geniş staj imkanı sunuyor.

Lisenin Kuruluş Amacı Nedir?

“Yerli ve yabancı girişimcilerin Türkiye’nin teknoloji geliştirme kapasitesine katkıda bulunabilmesi amacıyla kurulmuş bir teknoloji geliştirme bölgesi olan Teknopark İstanbul, Türk savunma sanayinin inovasyon merkezi konumunda yer almaktadır. Teknopark İstanbul; İstanbul ve çevresindeki üniversitelerin araştırma kabiliyetlerini, nitelikli işgücünü ve bölge sanayisinin tecrübesini özellikle savunma sanayine entegre etmektedir.”

Şeklinde açıklanıyor..

Başvurular Hakkında!

Türkiye’nin her bölgesinden öğrenci kabul eden okul ilk 1 yıl hazırlık aşaması ile başlıyor. Bu sene faaliyete başlayacak olan okul, öğrenci kabulü merkezi yerleştirme sınavınca LGS’ye göre olmaktadır. Bilinen bilgiye göre 30 kişilik kontenjanı bulunmakta.

Daha detaylı bilgi için okul web sitesini inceleyebilirsiniz.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli