Sıradaki içerik:

Windows 10’da Çift Monitör Nasıl Kurulur?

e
sv

Twitch “N Kelimesini” Kullananları Yasaklayacak

27 Aralık 2020 22:48
avatar

admin

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Twitch “N Kelimesini” Kullananları Yasaklayacak. Geçtiğimiz birkaç haftayı yeni nefret dolu davranış ve taciz politikalarının ayrıntılarını sunarak geçirdikten sonra, Twitch  nihayet yeni yılda N-Word ile nasıl mücadele edeceklerini ele alıyor. Yayın devi, geçtiğimiz birkaç hafta içinde, 22 Ocak’ta yürürlüğe giren yeni politikalarının yönlerini duyurdu.

Politikaların çoğu, hizmetin başına bela olan cinsel tacizle ilgilenme eğilimindeyken, görünüşe göre almaya çalışıyorlar. Irkçı hakaretlere karşı daha sert bir duruş ve hizmetle ilgili açıklamalar.

Yayın hizmetinin Twitter’ına gönderilen bir başlıkta Twitch, N-Word’ün kendisine eklenmiş sert bir R ile kullanımına tolerans göstermeyeceklerini açıkladı.

Ayrıca, sohbet dahil olmak üzere tüm Twitch genelinde kelimeye otomatik bir blok yerleştirecekler. Bu belirli kelime kullanımına bir ‘kıpır kıpır’ odası varmış gibi görünse de, nefret veya taciz amacıyla kullanılan hakaretlere, heceleme veya telaffuzdan bağımsız olarak tolerans gösterilmeyeceğini duyurdular.

Twitch, “N Kelimesini” Kullananları Engelleyecek

Bu duyuru, hizmetin platformunda “basit” terimini yasaklamaya karar vermesinden sonra geldi . Bazıları terimin tüm olumsuz çağrışımlarını yitirdiğini ve sadece şakada kullanılan bir terim olduğunu hissettiğinden, bu özel kural kullanıcılar tarafından karışık incelemelerle alındı. Twitch bunu hissediyor olsa da, “bakire” ve “incel” gibi terimlerle birlikte, hizmetlerini başkalarının cinsel uygulamalarını taciz etmenin ve olumsuz bir şekilde yargılamanın bir yolu olarak dolduruyor. Son zamanlarda Twitch’teki birçok kişinin yaşadıkları taciz hakkında öne çıkmasıyla birlikte cinsel tacizin ön plana çıkmasıyla, Twitch sonunda bu konuda bir şeyler yapmaya çalışıyor gibi görünüyor.

Aynı şey nihayet sitede meydana gelen ırkçı tacizi yatıştırmak için yapılıyor. Twitch, N-Word ve diğer ırkçı hakaretler için yeni yönergelerin yanı sıra, sitede Konfederasyon bayrağını veya siyah yüzü kullanan kullanıcılara karşı da önlem alacaktır. Bu yeni politikaları daha iyi uygulamak için Twitch, 20 Ocak’ta yeni politikalarla ilgili soruları yanıtlayacakları bir “İçerik Oluşturucu Kampı” düzenleyecek.

Twitch Nedir ?

Twitch ya da Twitch.tv, elektronik spor ve video oyunu odaklı canlı görüntü akışı platformu.

Bir başka makale: Twitch Hesabı Nasıl Açılır ve Dondurulur?

Kaynak : https://www.thegamer.com/twitch-banning-simp-n-word/

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli