Sıradaki içerik:

Henüz Lise Öğrencisi Olan Stabil Kod Adlı Hacker Tutuklandı !

e
sv

WhatsApp, Şubat Ayında Android ve iOS Olmak Üzere Bazı Cihazlara Desteğini Kesecek

472 okunma — 26 Ocak 2020 14:03
avatar

Omer

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

WhatsApp desteğini kesecek

WhatsApp, Şubat Ayında Android ve iOS Olmak Üzere Bazı Cihazlara Desteğini Kesecek. WhatsApp, sıkça sorulan sorular sayfasında bir güncelleme yaptı ve eski telefonlara sahip kullanıcılarını uyardı. Şubat ayı dahilinde iOS ve Android’in çok eski versiyonlarına desteğin kesileceğini belirtti.

WhatsApp desteğini kesecek. Dünyanın en popüler anlık mesajlaşma uygulamalarından biri olan WhatsApp, gün geçtikçe gelişmeye ve yaygınlaşmaya başlıyor. Geçtiğimiz günlerde Android için sunulan beta sürümü için karanlık mod özelliği yayınlanan WhatsApp, dünyadaki insanların yarısından fazlasının kullandığı bir mesajlaşma uygulaması oldu.

WhatsApp, Android ve iOS işletim sistemlerinin çok geride kalmış versiyonları için bile hizmet vermeye devam ediyordu. Eski cihaz kullanan kişilere olan desteğini bu zamana kadar sürdüren WhatsApp, 2020’nin şubat ayı itibariyle eski Android ve iOS sürümünü kullanan kullanıcılara veda edecek. Bundan sonra anlık mesajlaşma uygulaması WhatsApp; Android için 4.0.3 ve üstü sürümlere, iOS için ise iOS 9 ve üstü sürümlere hizmet verecek.

WhatsApp Nedir? 

WhatsApp, akıllı telefonlar için geliştirilmiş bir mesajlaşma ve arama uygulaması. Yurtdışında seyahat ederken veya uzaktayken, WhatsApp kullanan arkadaşlarınızla dilediğiniz gibi mesajlaşabilir, çektiğiniz fotoğrafları ve videoları anlık olarak paylaşabilirsiniz, hem de hiçbir ücret ödemeden!

WhatsApp kullanabilmeniz için telefonunuzun internete bağlı olması gerektiğinden ya kablosuz ağa bağlanmanız ya da bir mobil internet paketi almış olmanız gerekiyor.

WhatsApp kullanabilmeniz için mesajlaşacak arkadaşınızın da WhatsApp kullanması gerekiyor. Böylelikle sınırsız mesajlaşmak, resim, video ve ses kaydı göndermek ve ücretsiz telefonla görüşmekmümkün.

Dünyanın neresinde olursanız olun internet bağlantınızın olduğu her yerden sevdiklerinizle mesajlaşmak, çektiğiniz fotoğrafları veya videoları gönderebilmek varken neden yapmayasınız?

Akıllı telefonların yaygınlaşması ile mesajlaşma uygulamaları da artmaya başladı. Bunlardan WhatsApp öyle tuttu ki şu anda geçtiğimiz yıllarda bir çok ülkede en çok indirilen iPhone ve Android uygulaması oldu. WhatsApp eski Yahoo! çalışanı olan Biran Acton ve Jan Koum tarafından ABD’de, Kaliforniya eyaletindeki Santa Clara kentinde kurulmuş. 2014’ün başlarına geldiğimizde WhatsApp 19 milyar dolar karşılığında Facebook’a satıldı.

WhatsApp, şüphesiz dünyanın en popüler mesajlaşma platformlarından biri. İnternet üzerinden karşılıklı mesajlaşma ve dosya gönderebilme programı olan WhatsApp, GSM operatörlerine ödediğimiz kısa mesaj ücretlerini azaltmanın en güzel yollarından biri.

Kaynak: https://blog.whatsapp.com/

Bir başka makale: WhatsApp Kullanıcıları Kalmaya Nasıl İkna Ediyor?

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli