Sıradaki içerik:

Daha Hızlı İnternet Bağlantısı Nasıl Yapılır?

e
sv

Yeni Amazon CEO’su Kim? Andrew R. Jassey Kimdir?

114 okunma — 03 Şubat 2021 18:20
avatar

admin

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 1

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Yeni Amazon CEO'su Kim?

Yeni Amazon CEO’su Kim? sorusu cevabı işte sizlerle. Andrew R. Jassey veya Andy Jassy, ​​yeni Amazon CEO’su olarak Jeff Bezos’un yerini alacak. Andy, uzun vadeli Amazon çalışanlarından biridir ve şu anda Amazon Web Services (AWS) CEO’sudur.

Jeff Bezos, çalışanlara yazdığı bir mektupta “Bu 3. çeyrekte Amazon Yönetim Kurulu İcra Kurulu Başkanlığına geçeceğimi ve Andy Jassy’nin CEO olacağını duyurmaktan heyecan duyuyorum” dedi. Bu, Jassy’nin 2021’de Bezos’un yerini alacağı anlamına geliyor. İşte yeni Amazon CEO’su Andy Jassy hakkında bildiğimiz her şey.

Andy Jassy kimdir?

GS'de Andy Jassy Talk'tan bir ekran görüntüsü

GS’de Andy Jassy Talk’tan bir ekran görüntüsü

Andy, Amazon’a 1997 yılında katılan Harvard İşletme Okulu mezunudur. Kariyerindeki büyümesi, 2003 yılında Amazon Web Services’i (AWS) kurduğunda öne çıkmıştır. Hizmete 57 kişilik bir ekiple başlamış ve 6 milyar dolarlık bir iş modeli oluşturmuştur. on yıl.

Nisan 2016’da Kıdemli Başkan Yardımcılığından AWS’nin CEO’luğuna terfi etti. Bunu takiben 2016’da toplam 35,61 milyon dolar kazandı ki bu, şu anki Amazon CEO’su Jeff Bezos’un yaptığı 1,7 milyon dolardan çok daha yüksekti. Artık Jeff Bezos’un halefi olmasına şaşmamalı.

Andy Jassy’nin Amazon Dışındaki Hayatı

Andy Jassy, ​​Amazon’daki yaşamının yanı sıra Ulusal Güvenlik Komisyonu Yapay Zeka Komisyonu’nun (NSCAI) bir komisyon üyesidir. Ayrıca öğrenciler için üniversiteye hazırlık odaklı bir ortaokul olan Rainier Prep’in yönetim kurulu başkanıdır.

Yeni Amazon CEO’su aynı zamanda bir spor hayranı ve Seattle Kraken adlı bir buz hokeyi takımının sahiplerinden biri. Andy, LGBTQ ve BLM’yi desteklemek için sık sık sosyal medyaya götürdü. Breonna Taylor’ınki gibi davalarda polisin vahşeti hakkında da seslendi.

Yeni Amazon CEO’sunda Şirketin Geleceği

Andy Jassy’nin patlayıcı karlar konusundaki geçmişi kimseden gizlenmedi. AWS’yi on yıldan kısa bir sürede Amazon’un iş modelinin en karlı kolu haline getirdi. İşte, Bay Jassy’nin işi üstlenmesini daha iyi anlamanıza yardımcı olacak Aralık 2020 konuşmasından bir alıntı.

Sağlıklı olduğunuzda yeniden icat etmek istiyorsunuz, her zaman yeniden icat etmek istiyorsunuz. Gerçeğe ulaşmak konusunda mali, acımasız ve azimli olmalısınız … Neyin işe yarayıp neyin yaramadığını bilmelisiniz. “

Andy Jassy, ​​AWS CEO’su

Jassy, ​​Amazon CEO’suna geçerken Amazon’un iş yapma biçiminde bir dizi değişiklik görebiliriz.

Andy Jassy Hakkında SSS

 1. Andy Jassy Net Değeri Nedir?

  Kasım 2020’deki tahminlere göre Andy Jassy’nin net değeri 394 milyon dolar. 280 milyon doların üzerinde değere sahip 2.791 adet Amazon hissesine sahip.

 2. Andy Jassy’nin kişisel hayatı hakkında ne biliyoruz?

  Andy Jassy, ​​moda tasarımcısı Elana Rochelle Caplan ile evli. Seattle’da karısı ve iki çocuğuyla yaşıyor.

 3. AWS nedir?

  AWS veya Amazon Web Services, Amazon’un sunduğu bir bulut bilişim çözümüdür. Şu anda dünya çapında 200 tam özellikli hizmet sunmaktadır.

 4. Andy Jassy, ​​Amazon CEO’su olarak Jeff Bezos’u Ne Zaman Değiştirecek?

  Bezos’un Amazon çalışanlarına yazdığı bir mektuba göre Andy Jassy, ​​2021’in üçüncü çeyreğinde Amazon CEO’su olarak Jeff Bezos’un yerini alacak.

 5. Jeff Bezos’un Amazon’daki Yeni Pozisyonu Ne Olacak?

  Jeff Bezos, Amazon CEO’su görevinden ayrılacak ve Amazon’un yönetim kurulu Başkanlığı görevini üstlenecek.

Kaynaklar: 1 , 2 , 3 , 4 , 5 , 6

Bir başka makale: 2021 Netflix ve Amazon’da En İyi Korku Filmleri Listesi

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli