e
sv

Yeni Edge Artık Windowsta Yüklü Olarak Gelecek!

avatar

SEZER

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Microsoft yeni Edge internet tarayıcısını Windows Update üzerinden dağıtmaya başladı. Edge’in Chromium tabanlı yeni versiyonu ocak ayında çıkmıştı, ancak Windows kullanıcılarının bunu bizzat gidip elle indirmeleri gerekiyordu. Microsoft destek makalesinde belirtildiğine göre, bu yeni sürüm şimdi Windows Update üzerinden sunuluyor. Böylece çok yakında kullanımda olan 1 milyondan fazla Windows 10 cihazına ulaştırılmış olacak.

Yeni Edge Windowsta Kurulu Olacak!

Chromium kullanarak tarayıcı baştan yapılandırılan ve daha çok fonksiyonellik katılan Edge tarayıcısı alınan haberlere göre eskiden manuel olarak indirmeniz gerekirken yeni güncellemeler ile birlikte bilgisayarınızda kurulu olacak.

Microsoft Edge İyileştirildi!

Microsoft son aylarda Edge’i adım adım iyileştiriyor. Son olarak eklenti eşzamanlama imkanı da geldi. Ne var ki, arama geçmişi ve sekmelerde eş zamanlama hâlâ desteklenmiyor. Ancak Microsoft bunu da yazın etkinleştirmeyi planlıyor.

Ayrıca Microsoft dikey sekmeleri, yeni bir kenar çubuğu arama özelliğini, Pinterest entegrasyonunu önümüzdeki aylarda Edge’e getirmeyi planlıyor. Microsoft Google ile birlikte çalışarak yazım denetleyicisini ve kaydırma desteğini de iyileştiriyor. Ayrıca Edge’de Progressive Web Uygulamalarının iyileştirilmesi için de çalışıyor.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli