Sıradaki içerik:

ABD Başkanı Joe Biden Türk Hacker Tarafından Hacklendi !

e
sv

Zoom İçin Yeni Güncelleme Yayımlandı!

227 okunma — 19 Kasım 2020 16:35
avatar

Omer

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Merhaba sevgili siber basın okurları. Bu konumuzda son dönemlerde favori videokonferans uygulaması olan zoom da gerçekleşen yeni güncellemelerden bahsedeceğiz. Zoom İçin Yeni Güncelleme Yayımlandı! Özellikle COVID-19 pandemisi sırasında çok tutulan video konferans hizmeti ihtiyacına karşılık vererek popülerliğini inanılmaz hızla artıran Zoom Windows, MacOS, Linux, iOS ve Android sürümleri için yayınladığı yeni güncellemeler ile hem arayüzünü güncelledi hem de kullanıcılara yepyeni özellikler kazandırdı.

Zoom’a gelen yeni özelliklerden önce var olan özelliklerdeki değişiklikler; uygulamanın Windows, MacOS ve Linux sürümlerinde webcam’in kapalı olduğu durumlarda artık toplantı bilgisi ve özellikleri yerine profil resmi ya da isim gösterilecek. Bir diğer anlatımla video dışı görüşme arayüzü, video kapalı görüşme arayüzüyle aynı olacak.

Zoom’da Özel Program Ekranı Yansıtılabilinecek!

Zoom’a gelen yeni özelliklerde ise; artık Zoom’un iPad sürümünde galeri, 4×4 görünümünde video dizilimini destekliyor. 11 inç ve 12,9 inç iPad Pro modellerinde ise dizilim 5×5’e çıkabiliyor. Ayrıca Zoom’un sanal arka plan özelliği, Adreno 615, 616, 618 ve 620 GPU’ya sahip tüm Android cihazlarda kullanılabilecek.

Bununla birlikte artık Windows ve MacOS kullanıcıları, tüm masaüstünü paylaşmak yerine yalnızca belirledikleri programın ekran görüntüsünü video konferanstaki katılımcılar ile paylaşabilecekler. Böylece kullanıcılar, bilgisayarlarında farklı uygulamalara giriş yapsalar dahi konferansa yalnızca belirledikleri programların ekran görüntüsü yansıtılmaya devam edilecek.

Zoom’a Mesaj Sabitleme Özelliği Geldi!

Zoom toplantıları ile ilgili gelen yeni özelliklerde kötüye kullanım raporlaması öne çıktı. Artık Zoom’u hangi cihazda kullanıyor olursanız olun, toplantı sahibinin ya da katılımcıların kötüye kullanımını Zoom’a rapor edebileceksiniz. Ayrıca yeni katılımcı aktivitesini askıya alma özelliği ile tüm video ve sesleri kapatılabilecek, ekran   paylaşımı durdurulacak, ara odalar sonlandırılacak ve kayıt beklemeye alınacak. Yani troll kullanıcıların önüne geçilecek. 🙂 

Yine Zoom’un hangi sürümünü kullanıyor olursa olsun kullanıcılar, kanaldaki bir mesajı kanalın en üstüne sabitleyebilecekler. Ayrıca sabitlenen mesajlar isteğe göre kaldırılabilecek ya da değiştirilebilecek. Ayrıca tüm platformlardaki Geçmiş ve Sesli Mesaj sekmeleri; konum, çağrı bilgisi ve istenmeyen aramalar ile ilgili daha fazla bilgi gösteren bir arayüz geliştirmesi aldı. 

Kaynak

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli