Sıradaki içerik:

Windows 10 Karanlık Moda Nasıl Alınır ?

e
sv

3 Milyar E-Posta Hack Forumlarında Sızdırıldı !

07 Şubat 2021 22:33
avatar

admin

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

3 Milyar E-Posta Hack Forumlarında Sızdırıldı, oldukça tuhaf bir olayda, 3.2 milyardan fazla farklı e-posta kimliği ve şifresi çevrimiçi bir hack forumunda sızdırıldı.

Bu nitelikteki sızıntılar, dürüst olmak gerekirse, kesinlikle duyulmuyor. Ünlülerin kimlikleri, fotoğrafları ve benzerleri ile ilgili komplikasyonlar neredeyse her zaman haberlerde.

Bununla birlikte, bu son gelişme, hem e-posta kimliklerinin ve şifrelerin özel doğası hem de sadece dahil olan ayrı hesapların sayısının çokluğu nedeniyle pastayı benzerlerinin üstüne çıkarıyor. Haberler, her zaman tetikte olan çevrimiçi teknoloji haberleri ve siber güvenlik analiz firması CyberNews’ten geliyor .

1,4 milyarı aşan Kimlik bilgileri sızdırıldı !

Bir çok hack forumunda sızdırılan 3 Milyar E-Posta hack forumlarında sızdırıldı, kullanıcı gizliliğine yönelik bu saldırıya, derleme Birçok İhlalin (CoMB) etiketi kısa sürede verildi. CyberNews tarafından bildirildiği üzere, takma ad, 2017’nin İhlal Derlemesi sırasında tehlikeye atılan 1,4 milyarı aşan çok sayıda sızdırılmış kimlik ve şifre kombinasyonundan kaynaklanıyor.

En azından insanların bu miktardaki hasardan bir miktar enkazı kurtarmalarına yardımcı olmak için, tehlikeye atılan kimlikler CyberNews’in Kişisel Veri Sızıntısı Denetleyicisi endeksine eklendi ve kullanıcıların hesaplarının herkese açık bir şekilde gösterilip gösterilmediği konusunda kendilerini hızlı bir şekilde güvence altına almalarına olanak tanıdı.

Şu anda bile, bu saldırının yerini ve nedenlerini belirlemek çok zor. Tüm tespit edilen, CoMB’nin ağaç benzeri sunumuyla birlikte kullanılan komut dosyalarının, her iki saldırının da benzer kökenlere sahip olabileceğini ima ederek, İhlal Derleme ile güçlü bir benzerliği paylaştığıdır. Bununla birlikte, bu noktada, belki de en iyisi, bu tür çabaların potansiyel sonuçlarını kökenlerine zıt olarak düşünmektir.

2020, özellikle iş cephesinde, önemli belgelerin ve kişisel verilerin güvenliğini sağlamak için bulut depolamaya güvenen, çevrimiçi bağlantılı içeriklerde bir artış gördü.

CoMB saldırıları, bilgisayar korsanları daha sonra çevrimiçi işlemlerde veya hatta büyük ölçekli kimlik bilgilerini dolduran siber saldırılarda kullanılabilecek kişisel verilere kolayca erişebildiğinden, bu tür çevrimiçi depolamayı aşağı yukarı mantıksız hale getiriyor. Her halükarda, bu tür çirkin forumlarla karşılaşan kişinin niyetine rağmen, sonuç büyük olasılıkla maruz kalan kullanıcıya fayda sağlamayacaktır.

CyberNews ayrıca, ilerleyen zamanlarda bireylerin e-posta kimlikleri üzerinde çok faktörlü kimlik doğrulamasına büyük ölçüde güvenmeye başladığını ve bu külfetli bir süreç olmasına rağmen çok daha güvenli bir kullanıcı deneyimi sunmasını tavsiye ediyor. Bu siber güvenlik ihlalinin kaynağında ilerleme sağlandığında, daha fazla ayrıntı web sitelerine yüklenecek.

Bir başka haber: Jandarma Siber Suçlarla Mücadele Operasyon Düzenledi

Kaynak : Digitalİnfermation 

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli