Sıradaki içerik:

Venom 2 Çıkış Tarihi Ertelendi

e
sv

ABD Ulusal İstihbarat Direktörlüğü Biden’a Rapor Verdi!

20 Mart 2021 12:18
avatar

Omer

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

ABD Ulusal İstihbarat Direktörlüğü Biden’a Rapor Verdi! Ocak ayında Beyaz Saray’a teslim edilen gizli bir belge Rusya’nın Başkanı Vladimir Putin’in yönetiminde hem Başkan Joe Biden’ı karalamak hem de 2020 seçimlerinde eski Başkan Donald Trump’ı desteklemek için bir dizi eylemde bulunduğunu ya da bulundurduğunu söylüyor. Ayrıca, Çin’in 2020 seçimlerine herhangi bir hedefe müdahale etmekten büyük ölçüde kaçındığını söylüyor. Çünkü muhtemelen Trump’ın veya Biden’in Pekin için avantajlı olarak kazanacağını düşünmediğini belirtiyor.

ABD’nin baş istihbarat ofisi Salı günü, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in Başkan Joe Biden’ın adaylığını “karalamayı” amaçlayan kapsamlı çabaları denetlediği sonucuna varan, 2020 seçimlerine dış müdahaleye ilişkin gizli olmayan bir rapor yayınladı. Biden, Stephanopoulos’a, Ocak ayı sonlarında bir telefon görüşmesi sırasında Putin’i olası bir yanıt konusunda uyardığını söyledi.

ABD Ulusal İstihbarat Direktörlüğü Biden’a Rapor Verdi!

ABD Ulusal İstihbarat Direktörlüğü geçen yılki başkanlık seçimlerine yapılan dış müdahalelere ilişkin 15 sayfalık bir rapor hazırladı.

Raporda, Putin’in Moskova’nın seçim kampanyasını eski Başkan Donald Trump lehine manipüle etme çabasından “haberdar olduğu” ve hatta “muhtemelen bunu bizzat yönettiği” belirtildi.

Birçok yabancı ülke ve kurum hakkında iddialara yer verilen rapora Joe Biden’in web sitesini hackleyen RootAyyıldız da girdi.

Rapora göre kasım ayında milliyetçi içerikler yayan Türk hackerlar ABD başkan adaylarının seçim kampanyaları için daha önce kurulan internet sitelerine sızdığı raporda eklendi.

Bunlara karşı başkan Biden,

“Gerçek şu ki, eski başkanın yaptığı çok sağlam bir şekilde müzakere edilmiş bir anlaşma değildi. Ve bu yüzden müttefiklerimizle ve hükümetle istişare halindeyiz ve bu olaylar ve bu kararlar şu anda inceleniyor. “

açıklamalarında bulundu.

RootAyyıldız Kimdir?

2008 Yılında Hack ile tanışan RootAyyıldız Türk ve Müslüman biri olarak internet ortamlarında misyon ve vizyona bağlı kalarak dünyada Müslüman ve Türklere yapılan saldırıları kınamak için bir çok ülkenin önemli internet adreslerini hacklemiştir. Yaptığı siber saldırılar ile dünyadaki bir çok haber portalarında yer almıs ve yaptığı saldırılar sonucunda ülkeleri zora sokmuştur. Rootayyıldız, Türk hack dünyasında bir çok kişinin örnek aldığı isimlerden biridir. RootAyyıldız 2018 yılında çekirdek bir kadro oluşturup bünyesine yakın arkadaşlarını ekleyerek RootAyyıldız Türk Hacker Topluluğunu kurdu. RootAyyıldız’ın şuan Hacktivizm adlı hack forum sitesinde olduğu biliniyor.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli