Sıradaki içerik:

Cyberpunk 2077 Kaynak Kodu Çalındığı İddia Edildi

e
sv

ABD’li Ünlülerden Para Çalan Hackerlar Tutuklandı

47 okunma — 11 Şubat 2021 00:21
avatar

admin

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

ABD'li  ünlülerden para çalan hackerlar

ABD’li  ünlülerden para çalan hackerlar tutuklandı ünlü kurbanları hedef alan bir dizi SIM takas saldırılarına karışan bir suç çetesinin on üyesi İngiltere, Malta ve Belçika’da tutuklandı.

SIM takas sahtekarlığı (SIM kaçırma olarak da bilinir), dolandırıcıların bir hedefin telefon numarasını sosyal mühendislik yoluyla veya dolandırıcı tarafından kontrol edilen bir SIM’e taşımak için mobil operatör çalışanlarına rüşvet vererek kontrol etmesine olanak sağlıyor.

Daha sonra saldırgan, kurbana teslim edilen tüm mesajları ve çağrıları alan kişi olacak ve bu da SMS tabanlı çok faktörlü kimlik doğrulamayı (MFA) kolayca atlamaya, kullanıcı kimlik bilgilerini çalmaya ve kurbanların çevrimiçi hizmet hesaplarının kontrolünü ele geçirmeye olanak tanıyor.

Daha sonra suçlular para çalmak ve hatta hesap şifrelerini değiştirmek ve kurbanları kendi hesaplarından kilitlemek için kurbanlarının banka hesaplarına giriş yapabilirler.

Geçen yıl Europol , İspanya, Avusturya ve Romanya’dan yerel kolluk kuvvetleri ile işbirliği içinde kurbanlarından milyonlarca dolar çalan diğer iki SIM takası suç çetesinin bir kısmını tutukladı.

SIM Dolandırıcıları Tutuklandı 

ABD’li  ünlülerden para çalan hackerlar SIM hackleme saldırılarının ardından, İngiltere ve İskoçya’da tutuklanan sekiz kişi, mağdurların telefon numaralarına erişti ve şifrelerini değiştirerek uygulamalarının veya hesaplarının kontrolünü ele geçirdi. 

Europol, “Bu, çevrimiçi hesaplarla senkronize edilen kişiler dahil olmak üzere para, kripto para birimleri ve kişisel bilgileri çalmalarını sağladı,” dedi .

“Ayrıca içerik yayınlamak ve kurban gibi görünen mesajlar göndermek için sosyal medya hesaplarını da ele geçirdiler.”

lOnlar hedef olmuştur “tanınmış etkileyenler, spor yıldızı, müzisyenler ve aileleri de dahil olmak üzere, 2020 boyunca sayısız kurbanları,” İngiltere Ulusal Suç Ajansı (NKA)  eklenmiştir .

SIM hackerlarının 2020 yılında spor yıldızları, İnternet etkileyicileri, müzisyenler ve aileleri dahil binlerce kurbandan 100 milyon dolardan fazla kripto para çaldığına inanılıyor.

Suç şebekesi, Birleşik Krallık NCA, ABD Gizli Servisi, İç Güvenlik Soruşturmaları, FBI ve Santa Clara California Bölge Savcılığı’ndan ajanlarla bir yıl süren ortak operasyonun ardından ortaya çıktı. Hackerlar tutuklandı. 

 

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli