Sıradaki içerik:

Sipahilerden Suudi Arabistan Operasyonu

e
sv

ABD’nin En Büyük Kitap Satış Sitesi Siber Saldırıya Uğradı !

21 Ekim 2020 13:12
avatar

----

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

ABD'nin En Büyük Kitap Satış Sitesi Siber Saldırıya Uğradı !

Siber Güvenlik kurbanlarının izine katılan kitapçı Barnes & Noble, bir siber saldırıya uğradıkları sırada ortaya çıkıyor. Servisin çevrimiçi sistemleri olayın ardından çöktü.

Barnes ve Noble Siber Saldırısı Ünlü kitapçı Barnes & Noble, geçen haftanın sonuna doğru hizmet kesintilerini sergiledi. Kötü amaçlı yazılım saldırısı hakkındaki spekülasyon kısa bir süre sonra çevrimiçi olarak ortaya çıktı . The Register’a göre , müşteriler kitapçının uygulamalarını kullanırken de ciddi sorunlar yaşadı Sonunda, 14 Ekim 2020’de bir tweet’te, Barnes & Noble bir sistem arızası yaşadığını doğruladı. Yine de, bu başarısızlığa neden olan konuyla ilgili herhangi bir ayrıntı açıklamadılar.

Ancak saldırının ifşa edilmesinin ardından Barnes & Noble, müşterilerine siber saldırı hakkında bilgi veren e-postalar gönderdi. E-postalarında belirtildiği gibi, ”10 Ekim 2020’de, Barnes & Noble’ın bir siber güvenlik saldırısının kurbanı olduğunun ve belirli Barnes & Noble kurumsal sistemlerine yetkisiz ve yasadışı erişimle sonuçlandığının farkına vardığımızı, üzülerek bildiririz.

Barnes-Noble Nedir ?

Barnes & Noble, Inc., ABD’nin en büyük kitap perakendecisi. 15 Ekim 2017 itibarıyla şirketin ABD genelinde 778 mağazası bulunmaktadır. Şirketin merkezi New York’tadır.

Kaynak:  https://latesthackingnews.com/2020/10/19/barnes-noble-went-down-following-cyber-attack/

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli