e
sv

Amerikalı Yıldızların Spotify Hesapları Hacklendi!

avatar

Omer

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Amerikalı Yıldızların Spotify Hesapları Hacklendi!

Amerikalı Yıldızların Spotify Hesapları Hacklendi! Spotify yayın platformundaki birkaç yıldız, bir hacker saldırısının kurbanı oldu. Daniel adlı bir saldırgan, Dua Lipa, Lana Del Rey ve diğer birkaç oyuncunun hesaplarını hackleyerek Snapchat profillerine bir bağlantı bıraktı. Ayrıca, ele geçirilen hesaplarda Taylor Swift ve Donald Trump’ı destekleyen mesajlar yayınladı.

Müzik yayını platformu Spotify saldırıya uğradı. Hacker, aralarında Lana Del Rey ve Dua Lipa’nın da bulunduğu birkaç yıldızın hesaplarını ele geçirdi. Biyografilerini sildi ve avatarları kendi fotoğraflarıyla değiştirdi. 

Kendisine Daniel diye tanıtan bilgisayar korsanı tarafından yayınlanan resimlerde Snapchat hesabına bir bağlantı yüklediğini görebilirsiniz. Daniel herkesi bu playlistlere ve hesaplara abone olmaya çağırdı ve ayrıca ABD Başkanı Donald Trump’a desteğini dile getirdi.

Ayrıca, muhtemelen şarkıcı Taylor Swift’in hayranı gibi görünüyor ki tıpkı hacklenmiş sayfalarda Taylor’a “en iyisini” dilediği ve ona “kraliçe” dediği görünüyor.

Sosyal ağların kullanıcılarına göre, Future ve Pop Smoke rapçilerinin hesapları da hacker’ın eylemlerinden zarar gördü. İkincisi Şubat 2020’de vurularak öldürüldü. 

Spotify, hack girişimine derhal yanıt verdi ve hesapları sahiplerine iade etti. Ancak Daniel’in ünlülerin profillerine nasıl eriştiğine dair hiçbir bilgi yok. Spotify, hacker saldırısı hakkında henüz yorum yapmadı.

Geçtiğimiz ayın sonunda bilgi güvenliği portalı We Live Security , e-posta adresleri, girişleri ve şifreleri dahil olmak üzere platform kullanıcıları hakkında gizli verileri içeren 350 bin Spotify hesabına ait bilgilerin yer aldığı korumasız bir veritabanı keşfini duyurdu.

ESET araştırmacısı Amer Owida, veritabanının korumasız bir Elasticsearch sunucusunda depolandığını açıkladı. Kökeninin yanı sıra sahibi de bilinmemektedir. Bilgi güvenliği uzmanları, hesaplardaki verileri kontrol etti ve doğruluğunu onayladı. Büyük olasılıkla bunu Spotify profillerini hacklemek için kullanıldılar.

Platforma sızıntı bildirildi. Hizmetin yönetimi, etkilenen tüm kullanıcılara şifreyi değiştirme talebiyle uygun mailler gönderdi. 

İlgili Haber: Trump’ın Seçimler İçin Oluşturduğu Kampanya Sitesi Hacklendi

İlgili Haber: Spotify, 2020’de En Çok Dinlenilenleri Açıkladı

Spotify Nedir?

Spotify, 130 milyon premium kullanıcı dahil 268 milyondan fazla kullanıcıyla aboneler tarafından dünyanın en büyük müzik akışı hizmetidir. Temmuz 2020’de Spotify resmi olarak Rusya’da piyasaya sürüldü. Aralık ayı başlarında, hizmet Rusya’daki ilk ayların sonuçlarını özetledi ve bu yılın en popüler sanatçılarını ve bestelerini vurguladı.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli