Sıradaki içerik:

Teknosa İndirim Kuponu Nasıl Alınır ?

e
sv

Berat Albayrak Twitter Hesabı Hacklendi Mi?

08 Kasım 2020 22:43
avatar

admin

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Berat Albayrak’ın Twitter Hesabı Hacklendi Mi?

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’ın sağlık nedenlerden dolayı istifa ettiği iddia edilirken, Berat Albayrak’ Twitter hesabı hacklendi mi? Soruları da sorulmaya başlandı.

Twitter çalkalanıyor Berat Albayrak istifa ettiğinden bu yana bissürü post paylaşıldı ve Bakan Berat Albayrak’ın twitter adresine ulaşılmıyor. Acaba twitter adresi hacklenip bu paylaşım mı yapıldı sözleri söylenmeye başladı bile.

Berat Albayrak Kimdir ?

Berat Albayrak 21 Şubat 1978’de İstanbul‘da doğdu.Türkiye Hazine ve Maliye Bakanı olarak görev yapmaktaydı.Haziran 2015 ve Kasım 2015’teki genel seçimlerde Adalet ve Kalkınma Partisi milletvekili olarak meclise giren Albayrak, 2015-2018 yılları arasında Türkiye Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı olarak görev aldı. 10 Temmuz 2018’den beri hazine ve maliye bakanlığı görevini sürdürmekteydi.

Eğitim Hayatı

Babasının adı Sadık, annesinin adı Kıymet’tir. Serhat adında bir ağabeyi olan Albayrak aslen Trabzon’un Dernekpazarı ilçesinin Yenice köyündendir. Lise eğitimini Fatih Kolejinde tamamlayan Albayrak, İstanbul Üniversitesi İngilizce İşletme Bölümünden mezun oldu. 2002 yılında New York’taki Pace Üniversitesi Lubin School of Business’te finans üzerine yüksek lisans yaptı. Kadir Has Üniversitesi Bankacılık ve Finans Bölümünde Elektrik Enerjisi Üretiminde Yenilenebilir Enerji Kaynakları ve Finansmanı: Bir Uygulama adlı teziyle doktora derecesini aldı.

Siyasi Kariyeri

7 Haziran 2015 seçimlerinde Adalet ve Kalkınma Partisinden (AK Parti) milletvekili olarak Türkiye Büyük Millet Meclisine girdi. 1 Kasım genel seçimleri sonrasında Ahmet Davutoğlu başbakanlığında kurulan 64. Hükûmette Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı’na getirildi. Binali Yıldırım tarafından kurulan 65. Hükûmette bu görevine devam etti. 2017 Anayasa değişikliği referandumu’nda kabul edilen cumhurbaşkanlığı hükûmet sistemi sonrasında gerçekleştirilen 2018 genel seçimleri’nin ardından kurulan 66. Hükûmette Türkiye Hazine ve Maliye Bakanlığı görevine atandı.

Evliliği

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın kızı Esra Erdoğan ile evlidir. Albayrak’ın bu evlilikten 4 çocuğu bulunmaktadır.

Kaynak

Berat Albayrak Twitter Hesabı Hacklendi mi ?

Bu konu hakkında bir çok post paylaşılan twitter’da alınan bilgilere göre bazı kişi veya kişiler tarafından hesabın bu paylaşım yapılıp hacklenildiği düşünülüyor, ancak henüz resmi bir açıklama bulunmamakta. Atılan postlar ise şu şekilde :

 

BBC News Berat Albayrak’ın İstifasının Gerçek Olduğunu Söylüyor  !

Acaba Berat Albayrak twitter adresi hacklendimi yoksa gerçekten istifa mı etti ilerleyen saatlerde Siber Basın ailesi olarak bu haberi sizlerle paylaşacağız. Umarım hack haberleri doğru değildir. Esenlikle kalın.

 

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli