Sıradaki içerik:

Siber suçlar, dünyaya 1 trilyon dolardan fazlaya mal oldu

e
sv

Büyük Baltimore Tıp Merkezine Fidye yazılımıyla saldırıldı

07 Aralık 2020 21:59
avatar

Onfroy

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Büyük Baltimore Tıp Merkezi’nin bilgisayar sistemlerini ve tıbbi prosedürleri etkileyen bir fidye yazılımı saldırısıyla vurulduğunu Sağlık hizmeti sağlayıcısı Pazar günü yaptığı açıklamada bildirdi.

Birkaç ayrıntı verilmiş olsa da, operatör GBMC HealthCare , olayın bilgi teknolojisi sistemlerini etkilediğini ve Pazartesi için planlanan bazı prosedürlerin iptal edilmesini zorunlu kıldığını söyledi.

“Sistemlerimizin çoğu kapalı olsa da, GBMC HealthCare‘in güvenlik ve etkili hasta bakımı sağlamak için yerinde sağlam süreçleri var.

Bu tür etkinlikler için iyi planlanmış sürecimiz ve politikalarımız doğrultusunda toplu olarak yanıt veriyoruz ”dedi.

“7 Aralık Pazartesi için planlanan bazı prosedürler etkilenebilir. Prosedürleri yeniden planlanabilecek tüm hastalarla zaten iletişime geçildi ”diye ekledi.

GBMC HealthCare, Greater Baltimore Medical Center, Gilchrist, Greater Baltimore Health Alliance ve GBMC Health Partners olmak üzere birçok tesisi işletmektedir.

Portföyündeki diğer işletmelerin etkilenip etkilenmediği belirsizdir.

Fidye yazılımı saldırısı, son aylarda sağlık hizmeti sağlayıcılarını etkileyen pek çok şeyin en yenisidir. Eylül ayında, bir fidye yazılımı saldırısı, Universal Health Services (UHS) tarafından işletilen 250’den fazla konumun kapatılmasına neden oldu.

Almanya’nın Duesseldorf kentindeki bir hastanedeki Büyük BT sistemlerini bir saldırıda kapattı ve bir kadının acil tedavi için başka bir şehre götürülmek zorunda kaldıktan sonra ölümüyle sonuçlandı.

Ekim ayının sonlarında, ABD hükümeti hastaneleri ve sağlık hizmeti sağlayıcılarını “artan ve yakın” bir fidye yazılımı tehdidi konusunda uyardı.

Uyarı, tehdit aktörlerinin genellikle fidye yazılımı enfeksiyonlarına, veri hırsızlığına ve sağlık hizmetlerinin kesintiye uğramasına neden olan,

saldırılarda TrickBot kötü amaçlı yazılımıyla sağlık sektörünü hedef aldığı konusunda uyardı.

Güvenlik araştırmacıları yakın zamanda keşfettiği gibi, TrickBot, hedeflenen sistemin UEFI / BIOS ürün yazılımını güvenlik açıklarına karşı taramasına izin veren işlevsellikle güncellendi.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli