Sıradaki içerik:

Hackerler içme suyunun kimyasal bileşimini değiştirdi!

e
sv

Oyun piyasasının devi CD Projekt Red hacklendi!

61 okunma — 10 Şubat 2021 02:01
avatar

Omer

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Oyun piyasasının devi CD Projekt Red hacklendi! CD Projekt Red temsilcileri, sosyal medyada dün şirketin bir fidye yazılımına kurban gittiğini bildirdi. CD Projekt Red’in Cyberpunk 2077, The Witcher 3 gibi büyük ses getiren oyunların geliştirici ekibi olduğunu hatırlatmama izin verin. CD Projekt Red geliştiricileri fidye yazılımı hakkında twitter hesaplarında konuyla ilgili açıklamalarda bulundu.

“Ağımızdaki bazı cihazlar şifrelenmiş olsa da yedeklemeler bozulmadan kaldı. Geliştiriciler, BT altyapımızı zaten koruduk ve veri kurtarmaya başladık.” diye yazıyor.

Eski çalışanlarımıza: Şu an itibariyle, kişisel verilerinizin hiçbirine erişildiğine dair kanıtımız yok. Ancak yine de dikkatli olmanızı öneririz.

https://twitter.com/CDPROJEKTRED/status/1359230980775694341

Oyun piyasasının devi CD Projekt Red hacklendi!

Şirket ayrıca, Cyberpunk 2077, The Witcher 3 (yayınlanmamış sürüm dahil) ve Gwent’in kaynak kodunu ve ayrıca finansal, yasal, idari ve İK belgelerini çaldığını iddia eden bir fidye yazılımı notu yayınladı.

CD Projekt Red’e bırakılan fidye yazılımı notu.

CD Projekt Red, suçlularla pazarlık yapmak ve onlara fidye ödemek niyetinde olmadığını yazıyor ve sonunda tehlikeye giren verilerin hala açıklanabileceğini fark ediyor. Saldırganlar CD Projekt Red geliştiricilerine 48 saat süre verdi. Bu sürede ödeme yapılmazsa CD PROJEKT RED’e ait belgeleri kamuoyu ile paylaşacaklarını yazdılar.

 

Şirket, “Hala olayı araştırıyoruz, ancak şu anda, bilgilerimize göre, ele geçirilen sistemlerin, oyuncularımızın veya hizmetlerimizin kullanıcılarının kişisel verilerini içermediğini doğrulayabiliriz.” dedi.

CD Projekt Red Nedir?

CD Projekt, Varşova merkezli Polonyalı video oyunu geliştiricisi ve yayımcısı firma. 1994 yılında Marcin Iwiński ve Michał Kiciński tarafından kurulan firma, 2002 yılında CD Projekt Red ismiyle açtığı oyun stüdyosu tarafından geliştirilen The Witcher video oyunu serisi ile tanınmaktadır…

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli