e
sv

Elon Musk Adı İle 2 Milyon Bitcoin Çaldı !

avatar

admin

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Bildiğiniz üzere Bitcoin artık bir çok yerde popüler olmaya başladı ve artık bitcoin dolandırıcıları da ortaya çıkmaya başladı. Ünlü isimlerin adlarını kulanarak bir çok dolondırıcılık yöntemine şahit olduk ve en sonunda Elon Musk ‘un ismini kullanarak bir dolandırıcı 2 milyon dolar değerinde bitcoin çaldı.

Siber dolandırıcılar, tezgâhlarını daha güvenilir hale getirmek için özel bir öğe ya da sözcüğün yer aldığı gösterişli  bitcoin adresleri kullanıyorlar. Bu olayda, Güney Afrika doğumlu teknoloji önderi Elon Musk ’un adı kullanılıyor.

Dolandırıcılar bu şekilde daha çok bitcoin çalacaklarını söylüyorlar.

Siber güvenlik kuruluşu ESET’in yaptığı araştırmalara göre dolandırıcılar, tutarı iki kat artırma vaadiyle, kişilerden bir bitcoin adresine dijital para göndermelerini istiyor. Ancak, tahmin edileceği gibi kurbanlar, ne vadedileni alabiliyorlar ne de kripto paralarını bir daha görüyorlar.

Elon Musk, isminin kullanılmasına tepki gösterdi ve bu dolandırıcıların bulunmasını istiyor.

Elon Musk’ın adını ya da şirketlerini olduğu kadar Bill Gates gibi diğer bilinen isimlerin kullanıldığı eşantiyon dolandırıcılıkları yeni değil. Bu yılın başlarında Elon Musk, sorunla ilgili duygularını Twitter’da paylaştı. Musk, “Twitter’daki kripto para dolandırıcılıkları yeni seviyelere ulaştı. Bu hoş değil“ ifadelerini kullandı.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli