e
sv

Elon Musk, Bill Gates Twitter Hesaplarını Kim Hackledi?

avatar

admin

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Geçtiğimiz saatlerde dünyanın en büyük twitter kullanıcılarından olan Elon Musk, Bill Gates, Jeff Bezos gibi isimlerin twitter hesapları hacklendi ve  1000 dolar bitcoine 2000 dolar verilecek tarzı paylaşımlar twitter adreslerinde paylaşımlar yapılmaya başladı,iletişim sayfamıza gelen haberlere göre bu saldırıyı yapanlar Moroccan Revolution hack grubu olduğu söyleniyor.

Moroccan Revolution Hack Grubu Kimdir?

Moroccan Revolution adından anlaşılacağı gibi Faslı hackerlar olarak bilinir. Aktif olarak saldırılarını yapan hack grubu bir çok devlet sitesini halen hacklemekte. Moroccan Revolution hack grubunun kuruluş tarihi 2015 olarak biliniyor ekibinin kaç kişiden oluştuğu bilinmiyor.

Siber basın ailesi olarak tekrar dile getiriyoruz gelen haberler bu hackerların belirtilen twitter adreslerini hacklediği doğrultusunda ne kadar doğru ne kadar yanlış bunu bilmiyoruz.

Saldırılarına halen devam eden Moroccan Revolution hacker grubu bir çok devlet sitesini hackliyor saldırılarına devam ediyor.

Twitter Hesaplarında Ne Paylaşıldı ?

Atılan twitterlerin çoğu silinmiş olsada hackerlar binlerce bitcoin istedikleri biliniyor. Elon Musk gibi ünlü isimlerin Twitter hesabından 1000 dolarlık bitcoin gönderirseniz 2000 dolar olarak geri gönderileceğini söyleyen tweetler paylaşan hackerlar, halihazırda sürekli yeni paylaşımlar yapmaya devam ediyor ve hesaplar tekrar tekrar hackleniyor.

Hackerların bitcoin hesabında 65.000 dolar biriktiği görülüyor bu bitcoileri ünlü isimler mi yoksa onu destekleyen kişiler mi atıyor bilinmiyor.

Siber basın ailesi olarak bu saldırıyı kınıyoruz günümüz teknolojisinde büyük bir sosyal medya sitesi olan twitter neden bu hacklenmelere karşı önlem alamıyor merak doğrusu.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli
Avatar
 • Salih cosan6 ay önce
 • Koskoca twitter ne hallere düşmüş ?