Sıradaki içerik:

TeamViewer Uygulamasında Güvenlik Açığı Ortaya Çıktı !

e
sv

Elon Musk, Rus hackerların Tesla fabrikasını hedef aldığını doğruladı

28 Ağustos 2020 15:27
avatar

admin

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Elon Musk Tesla Saldırı Altında !

Elon Musk, Tesla’nın bu hafta açıklanan Nevada merkezli bir şirkete bulaşmak için bir fidye yazılımı’nın hedefi altında olduğunu doğruladı.

Milyarder teknoloji girişimcisi , dün hikayeyle ilgili bir haber makalesine yanıt olarak tweet attı : “Çok takdir edildi. Bu ciddi bir saldırıydı. ”

Komplonun kendisi bir Hollywood filminin konusu gibi görünüyor. Salı günü mahkeme belgelerinde kısmen ifşa edilen bu durum, bir Rus vatandaşının çetesinin şirketin ağına kötü amaçlı yazılım yüklemesine yardımcı olmak için Tesla’da bir çalışanı işe alma yönündeki iddialarıyla ilgilidir.

Nihai hedef, hassas verileri çalmak ve klasik bir fidye yazılımı dağıtmaktı; bu, firmanın, yedeklemeleri olsa bile çalınan bilgilerin halka açılmasını sağlamak veya riske atmak zorunda kalacağı anlamına geliyordu.

Kötü amaçlı yazılımın, ağ erişimi olan içeriden birinin yardımıyla dağıtılmasının ardından, çete tarafından Tesla’nın BT ekibinin dikkatini dağıtmak için bir DDoS saldırısı başlatılacağı iddia edildi.

Rusça konuşan ABD vatandaşı olmayan çalışana, şu anda komplodaki rolü nedeniyle yargılanmakta olan 27 yaşındaki Rus Egor Igorevich Kriuchkov tarafından yapıldığı bildirildi.

Tesla çalışanına komploya yardım etmesi için 1 milyon dolar teklif edildiği bildirildi.

Yapılan toplantılarda Kriuchkov, Tesla çalışanına Rus merkezli bir hacker grubu ile çalıştığını açıkladı ve çalışana Tesla’nın dahili ağına özel olarak oluşturulmuş bir kötü amaçlı yazılım yüklemesini önerdi.

Kriuchkov, grubun inşa etmek için 250.000 dolar harcadığı kötü amaçlı yazılımın Tesla’nın ağından veri alıp uzaktaki bir sunucuya yükleyeceğini söyledi. Plan, hassas Tesla dosyalarını çalmak ve ardından Tesla büyük bir fidye talebi ödemedikçe verileri dağıtmak ile tehtid ettiği söylendi.

FBI’ın Rusça konuşan bir göçmen olarak tanımladığı çalışan, Kriuchkov ile ilk görüşmesinin ardından teklifi Tesla ve FBI’a bildirdi.

Daha sonraki toplantılar, çalışanın 500.000 $ ‘dan 1 milyon $’ a olan kesintisini müzakere etmesi ve Rusya merkezli hacker çetesinin, başka bir şirketi ihlal ettikleri için Tesla hackini bu sonbaharda nasıl ertelediği ve başka bir şirkete odaklanmaları gerektiği gibi iddianamede kaydedildi ve belgelendi. mevcut hedef.

FBI ajanları, hafta sonu Los Angeles üzerinden ABD’den ayrılmaya çalışırken Kriuchkov’u tutukladı.Kriuchkov 5 yıla kadar hapis cezasına çarptırılabilir.

Kaynak : https://www.infosecurity-magazine.com/news/musk-tesla-target-russian/
 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli