Sıradaki içerik:

Instagram’da Reklam Nasıl Verilir?

e
sv

Experian, Brezilya veri ihlaline karıştığını araştırıyor

09 Şubat 2021 17:54
avatar

Onfroy

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

(Reuters) – Kredi veri şirketi Experian Pazartesi günü yaptığı açıklamada, Brezilya’da yasadışı olarak çevrimiçi satışa sunulduğu tespit edilen milyonlarca kişinin kişisel verilerinin Brezilya işletmesi Serasa ile bağlantılı olup olmadığını araştırmaya devam ettiğini söyledi.

Dünyanın en büyük kredi veri grubu olan Birleşik Krallık’ta listelenen Experian, satışa sunulan verilerin Serasa’nın toplamadığı fotoğraflar, sosyal güvenlik bilgileri, araç kayıtları ve sosyal medya giriş bilgilerini içerdiğini tespit ettiğini söyledi.

Bugüne kadar yapılan kapsamlı araştırmalara rağmen, teknoloji sistemlerimizin tehlikeye girdiğine dair kanıt ”dedi. Premarket göstergeleri, piyasa açılışındaki hisselerinde% 2 düşüş gösterdi.

200 Milyondan Fazla Bilgi Sızdırıldı !

Brezilya’daki yerel haber raporları, siber güvenlik araştırmacılarının Ocak ayında 200 milyondan fazla kişinin kişisel verilerinin sızdırılmış ve çevrimiçi satışa sunulmuş olabileceğini keşfettiğini, ancak verilerin nereden geldiği net olmadığını söyledi.

İhlalin haberi, Brezilyalı sağlık sigortası Hapvida‘nın potansiyel olarak müşterilerinin kişisel bilgilerine erişimi içeren bir siber saldırıya maruz kaldığını söylemesinden 1 yıldan kısa bir süre sonra geldi.

Uçak üreticisi Embraer, geçen ay yaptığı açıklamada, şirkete atfedildiği iddia edilen verileri alan bilgisayar korsanları tarafından hedef alındığını söyledi. Ancak Experian, pozitif veya negatif kredi verilerinin yasadışı olarak Serasa’dan elde edildiğine dair hiçbir kanıt olmadığını söyledi.

Experian’ın ABD’de listelenen rakibi Equifax Inc, 2019’daki bir veri ihlali için şimdiye kadarki en büyük anlaşmayı duyurdu.2017’de Müşterilerle ilgili bir veri ihlali sırasında yasayı ihlal ettiği iddialarını çözmek için 700 milyon$ kadar ödeme yapmayı kabul etti.  ABD, İngiltere ve Kanada ve zarar gören tüketicilere geri ödeme yapıyor.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli