Sıradaki içerik:

Altyazı desteği nedeniyle JustPlayer PlayStoreden yasaklandı

e
sv

Hackerler IObit forumunu hacklemeye devam ediyor!

97 okunma — 29 Ocak 2021 21:07
avatar

Omer

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Hackerler IObit forumunu hacklemeye devam ediyor! Geçtiğimiz hafta, Windows için çeşitli Yardımcı Programlar geliştiren IObit şirketinin bir hacker saldırısından etkilenmişti. Daha sonra IObit forumundan ödün verildi ve üyeleri, hediye olarak kullanıcıların yazılımlarına ücretsiz bir yıllık lisans alma hakkına sahip olduklarını belirten şirket adına e-postalar almaya başladı.

İlgili Haber: IObit Forum Hacklendi Fidye Yazılımı Kullanıcılara Yayıldı

Aslında saldırganlar tarafından oluşturulan sayfa https://forums.iobit[.]com/promo.html, ücretsiz yazılım dağıtmadı. Ancak etkilenen forum kullanıcılarının DERO cryptocurrency (yaklaşık 100 ABD doları) içinde fidye talep eden derohe şifreleyici.

Darknet’teki sitelerinde, bilgisayar korsanları sadece kurbanlardan ödeme kabul etmekle kalmadı, aynı zamanda tüm kullanıcıların verilerini bir kerede şifresini çözmek için IObit şirketlerine 100.000 DERO ödemeyi teklif etti. Hackerlar, her şeyin Iobit’in hatası olduğunu ve bu nedenle şirketin ödeme yapması gerektiğini söyledi.

Daha da kötüsü, şirketin forumları uzun zamandır tehlikeye girdi. Ziyaretlerinde 404 hatası geri döndü, ancak tarayıcıda bildirim aboneliği sunan iletişim kutuları da belirdi. Bildirimleri almayı kabul ederse, gerçekten gelmeye başladılar ve çoğunlukla yetişkin siteleri, malware ve diğer istenmeyen içerikler için reklamlardı.

Hackerler IObit forumunu hacklemeye devam ediyor!

Bleeping Computer şimdi bildirdiği gibi, bu saldırganlar durmadı. Geçen hafta sonu, IObit forumu bir kez daha saldırıya uğradı. Hackerlar, şirketin onlara 100.000 DERO ödemesini talep etti, aksi takdirde yeni hacklerin ve sızıntıların takip edileceğini tehdit etti.

“Merhaba, Iobit’iniz hacklendi! Bir hafta geçti ve “Antivirüs” şirketiniz hala sunucunuzu korumak için hiçbir şey yapmıyor! IObit, bize 100.000 DERO gönderdi ya da daha fazla Hack ve sızıntı olacak.” diye yazdı.

Bu yeniden uzlaşmadan sonra, IObit forumu tamamen devre dışı bıraktı ve şimdi mevcut değil. Gazeteciler, şirketin hala saldırı hakkında herhangi bir resmi açıklama yapmadığını, kullanıcıları forumda şifreleme konusunda uyarmadığını ve genel olarak Sessiz kalmaya devam ettiğini belirtti.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli
Avatar
 • Martivez4 hafta önce
 • Shell saklamıştır a*****m