Sıradaki içerik:

GTA 5 Online En Hızlı Motosikletler [2021]

e
sv

Hacktivizm Akademi Açıldı!

06 Nisan 2021 23:34
avatar

Omer

 • e 1

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Hacktivizm Akademi Açıldı! Geçtiğimiz 2020 yılının Aralık ayının son günlerinde FataLworm, Kripton ve KocaReis kod adlı hackerler tarafından kurulan hacktivizm.org hack forum sitesi yeni bir proje başlattı. Proje dahilinde hiçbir bilgi sahibi olmayan ve hacker olmak isteyen kişilere ücretsiz eğitim veriliyor. Verilen eğitimler kapsamında sıfırdan defacer olma, python programlama, perl programlama ve birçok hack tabanlı exploit kodlama videoları içeren Hacktivizm Akademi, hem forum sayfasında hem de YouTube kanalında herkese açık paylaşılıyor.

Paylaşılan videolar, daha önce adını sıkça duyduğumuz Türk hacker RootAyyıldız tarafından hacktivizm.org için özel olarak hazırlanıyor ve özenle seçiliyor.

Hacktivizm yöneticilerinin Hacktivizm Akademi hakkında yaptığı yorumlar şu yönde;

Hacktivizm Akademi, kendini geliştirmek için fırsat arayan herkes için yayın hayatına başlamıştır. Proje dahilinde hacking alanında uzman kişiler tarafından hazırlanan birçok video bulunuyor. Bu videolar hem forum portalımızda hem de YouTube kanalımızda yayımlıyoruz. Dileyen herkes bu akademi projesine kayıt dahi olmadan ücretsiz şekilde katılabilir. Bu projenin farkı ise Forum misyonumuzun da dahilinde olarak yıllardır alışılagelen ve hiçbir icraatte bulunmayan hack forumlarından ayrı gerçekten Türk halkını bu alanda eğitmek ve programlamaya hevesli nesilleri eğitmek olacak. İzlediğiniz videolar hakkında kafanıza takılan konuları dilerseniz 7/24 YouTube kanalımızda videomuzun yorumlar kısmında dilerseniz de forum sayfamızdan sorup sohbet kutumuz içinde videoyu çeken kişiler ile tartışabileceksiniz. Amacımız sadece bitmiş ve yıkılmış olan Türk hack forum kültürünü yaşatmaktır.

Türk milletine ve Türk hack alemine hayırlı ve uğurlu olsun.

Hacktivizm Nedir?

Hacktivism, internet korsanı veya korsan gruplarının, sosyal ve politik mesajları iletme kaygısıyla, internet siteleri veya bilgisayar ağlarını hedef alan saldırılar gerçekleştirmesidir. Hacktivismde hackerlar; özel bilgilere zarar vermek, bilgileri çalmak veya kullanılmaz hale getirerek mesajlarını iletme amacıyla tehlikeli saldırılar düzenlerler. Saldırıların arkasındaki amaç bazen politik bazen de sosyal nedenlere dayanır. Hacktivism eylemleri sergileyen internet korsanlarına ise hacktivist denir.

Hacktivizm.Org Neyi Amaçlıyor ?

Hacktivizm, yine powerhack sitesinde olduğu gibi amacı sanal dünyada hackerları bir arada toplamak ve bilgi alışverişi yapmaktır. Hacktivizm.org yasa dışı hiçbir hareket ve eylemlerde bulunmaz. İçerisinde barınan hackerlar kendi hackledikleri siteleri paylaşmakta özgürdürler ve hackledikleri sitelerden sorumludurlar. Hacktivizm.org sitesinde bulunan hackerlar “TÜRK” hack sitelerine herhangi bir zarar vermezler verilmesi durumunda forumdan uzaklaştırılırlar. Amaçları sadece bilgi alışverişi yapmak ve Türkiye’nin en iyi hack forumlarından biri olmaktır. Bu arada hacktivizm bünyesindeki hackerlar ülkemize yapılan herhangi bir hacking saldırılarını karşılıksız bırakmayarak milliyetçi duygularıyla gereken cevabı vermek olduğunu belirtiyorlar.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli