Sıradaki içerik:

İsrail Hadash Partisi ve İsrail Kominist Partisi Hacklendi !

e
sv
avatar

admin

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

İhlas Haber Ajansı’nın verdiği bilgilere göre MUĞLA’nın Datça ilçesinde polis ekipleri, dolandırıcılık çetesinin yaşça en küçük ancak en fazla kişiyi dolandıran üyesini yakaladı. Lise öğrencisi zanlının evindeki bilgisayarda yapılan incelemede 25 bin kişiye ait kredi kartı bilgisi ile 10 bin adet MERSİS numarası ele geçirildi. Şüpheli çıkarıldığı mahkeme tarafından tutuklandı.

Tutuklanan Şüpheli M.E.Y. Kimdir ?

M.E.Y adlı bu kişi sanal alemde “Stabil” kod adını kullanıyordu. Daha önce bir çok hack timinde bulunan Stabil‘in bir çok hack sitelerinde üyeliği bulunmaktaydı, ancak kendilerine norslar adını veren hack timinin bir üyesiydi. Kendilerine “Karanlık Ordu ve Vur Kaç Team” adını veren bu platformda zaten kredi kartı bilgileri paylaşıldığı haberleri geliyordu. Araştırmalarımıza göre Norslar timinin adı bir çok hack haber sitesinde dolandırıcı olarak geçiyordu zaten. Bir diğer araştırmamız da ise Stabil kod adlı hacker ve ekibi norslar tim bir çok Türk sitelerine saldırıda bulunmuştur.

25 bin kişiye ait kredi kartı bilgisini ele geçirmişler.

Tutuklanan norslar ekibinin üyesinin bilgisayarında yapılan araştırmalarda ise korkunç bir sonuç ortaya çıkararak 25 bin kişinin kredi kartı bilgilerinin ortaya çıktığı belirlendi. Ele geçirilen bu bilgiler polis tarafından gözetim altına alındı ve kredi kartı sahiplerine haber verileceği bildirildi.

Henüz lise öğrencisi olan ve bir meslek lisesinin bilgisayar bölümünde kendi halinde öğrenci olarak tanınan “Stabil” yani M.E.Y.’nin bilgisayarı ile dijital veri depoladığı belleklere de el koyan polis, yaptığı incelemede 25 bin kişiye ait kredi kartı bilgisine ulaştı.

Cep telefonu, bilgisayarı ve diğer veri depoladığı belleklerine el konulan 18 yaşındaki M.E.Y. topladığı verilerle birlikte Datça’da nöbetçi mahkemeye sevk edildi.

Nöbetçi mahkemede hakim karşısına çıkarılan M.E.Y. tutuklandı ve cezaevine gönderildi.

Siber Basın ailesi olarak gençleri bu tip şeylerden uzak durmayı öneriyoruz. Onun yerine başka şeylere kafa yorarak legal yerlerden para kazanmalarını tavsiye ediyoruz. Bu konuda ilerleyen zamanlarda blog kısmına bir çok konu açacağız bilgiler vereceğiz bir projeniz var ise iletişim adreslerimizden bize ulaşarak projenize destek olmak isteriz.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli