Sıradaki içerik:

5 milyon Adecco.com kullanıcısının verileri sızdırıldı

e
sv

Hizb ut-Tahrir Örgütü Türk Hackerler tarafından Hacklendi!

07 Mart 2021 17:06
avatar

Omer

 • e 1

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Hizb ut-Tahrir Örgütü Türk Hackerler tarafından Hacklendi! Kendilerini ümmeti ve islamı kaynaştırmak adı altında açıklayan Hizb ut-Tahrir örgütü daha önce adını National Geographic’e ve Yunanistana düzenledikleri saldırılar ile gündeme gelen TurkDef hacker grubu tarafından hacklendi. Hacklenen web sitesine “AZGIN TEROR ORGUTU HİZB UT-TAHRIR HACKED” başlıklı açıklama ve Kur’an-ı Kerimden bazı ayetler koyuldu.

Yapılan açıklamalar şu şekildeydi;

“Ulkemizde acikca Turkiye vilayetini ilan etmis, gencleri aptallastiran, Yeryuzunde bozgunculuk cikarmak icin dolasan, kendisi gibi    Dusunmeyenlerin Kanini icmek isteyen vahsi ve dogmatik olusumlariIstemiyoruz. Turkiye’yi tehdit ediyorsunuz, dine sizin gibi bakmayanlari,Size saldirmayanlari olduruyorsunuz. Kitap bundan sizi men etse bile? Yoksa siz Allah’tan daha Allahci, kraldan daha mi kralcisiniz? Afganistan’da Iran’da sizin kafanizdakilerin neler yaptigini iyi biliyoruz! Bu olusumda bulunanlar, dininizi kaynagindan ogrenin, saldirgan Olmayin. Din ile kandirilmayin. Lider kadro ise yargilanmali.  Anne babalar, bu tarz orgutlenmelerin Turkiye vilayetine cocuklariniziTeslim etmeyin, dahi biri olacakken Allah korusun salak olur cikar gider”

Kur’an ayetleri de şu şekildeydi;

Kuran 2/190: Size savas acanlara karsi Allah yolunda savasin. Saldirgan olmayin. Allah asiri gidenleri sevmez.

Luka 20/45-47: Isa dedi ki: “Halkı kandirarak dul kadinlarin malini mulkunu somuren, Uzun kaftanlar icinde dolasmaya, havralarda en seckin yerlere, solenlerde Baskoselere oturmaya bayilan din adamlarindan sakinin. Gosteris icin Uzun uzun dualar eden bu kisiler cok daha agir cezalandirilacak.”

Ayrıca terör örgütünün Türkiye temsilciği olarak açtığı bir diğer alan adı olan www.hizb-turkiye.org Ankara Sulh Ceza Hakimliği kararınca kapatılmıştı. Diğer alan adını da TurkDef hacker grubu hackleyerek mesajlarını bıraktı.

Hizb ut-Tahrir Örgütü Türk Hackerler tarafından Hacklendi!

Hacklenen site kayıtları:

Hizb ut-Tahrir Örgütü Kimdir?

Hizb ut-Tahrir Örgütü

Hizb-ut Tahrir, 1950’lerden bu yana küresel çapta faaliyet yürüten bir siyasal İslamcı örgüt.

Yaklaşık 60 yıldır Türkiye’de de faal olan ve özellikle de hilafet etkinlikleriyle gündeme gelen örgütün Türkiye’deki konumu ise kafa karışıklığı yaratıyor. Bir yanda Yargıtay’ın Hizbut Tahrir’i ‘terör örgütü’ olarak niteleyen kararları var. Örgütün amacı tüm Müslümanları birleştirerek şeriat kurallarıyla yönetilecek İslami hilafet devleti kurmaktır.

Örgüt, Filistinli din adamı Takıyuddin En Nebhani tarafından kuruldu. En Nebhani, ilk siyasi faaliyetlerine, 1940’larda o dönem Filistin topraklarındaki işgalci İngiliz güçlerine karşı protesto hareketlerine katılarak başladı.

Mısır’daki El Ezher Üniversitesi’nde eğitim gören En Nebhani, bir dönem Müslüman Kardeşler örgütüyle temastaydı ancak zamanla kendi siyasi çizgisini geliştirdi. İsrail’in kuruluşunu takip eden 1948’deki Arap-İsrail savaşında Arap ülkelerinin yenilgisi ve Arap ülkelerinin İsrail’e yaklaşımı onda giderek hilafet fikrinin güçlenmesine neden oldu.

TurkDef Hacker Grubu Kimdir?

Kendilerini “Türk Hacker Grubu” olarak tanıtan grup, isimleri belirsiz olan “ZeroTolerance & Tepasa & LinuxLov3r & Bozkurt34 & Intrusive” takma isimleriyle gündeme gelen grup, görünen yüzüyle beş kişiden oluşuyor. Aktifliklerini Twitter’dan ve İnstagramdan bildiriyorlar.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli