e
sv

Hollanda KNWU veri ihlalinin ardından fidye ödemeyi reddetti

avatar

Onfroy

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Hollanda KNWU veri ihlalinin ardından fidye ödemeyi reddetti

Hollanda KNWU veri ihlalinin ardından fidye ödemeyi reddetti. Hollanda’da bisikletle ilgili ulusal yönetim organı olan Hollanda Kraliyet Bisiklet Birliği, üyelerini bir veri ihlaline maruz kaldıktan sonra şifrelerini güncellemeye çağırdı.

27 Kasım’da yayınlanan bir açıklamada , KNWU (‘ Koninklijke Nederlandsche Wielren Unie ‘) kötü niyetli bilgisayar korsanlarının artık üyelerin iletişim bilgilerini içeren eski bir veritabanının tüm içeriğine sahip olduğunu belirtti.

Ancak ifade, ne tür kişisel verilerin dahil edildiğini veya kaç kişinin etkilendiğini belirtmedi.

Fidye talebi

KNWU, çalınan verilerin ödenmesi halinde vücuda iade edileceğini söyleyen bir fidye talebi aldığını söyledi .

Ancak talep edilen meblağı açıklamayan dernek, verilerin yedeklerine sahip olduğu için fidyeyi ödemeyeceğini ve bunu yapmanın saldırganların verileri yasa dışı amaçlarla kötüye kullanmayacağını garanti etmeyeceğini söyledi.

Söz konusu veritabanı, üyelerin avantajlara erişmek için oturum açtığı ‘MijnKNWU’ platformunun önceki bir enkarnasyonundan çalındı.

Kuruluş, bu eski platformun yeni bir sisteme geçtikten sonra Ocak ayından bu yana halka açık olmadığını da sözlerine ekledi.

KNWU, ihlalin yeni MijnKNWU ortamının işleyişi veya güvenliği üzerinde hiçbir olumsuz etkisi olmadığını ve üyelik yenilemelerini veya uygulamalarını etkilemeyeceğini söyledi.

Soruşturmalar devam ediyordu ve ihlalin etkisini azaltmak ve daha fazla güvenlik olayını önlemek için adımlar atılıyordu.

Riskli tıklamalar

KNWU üyelerine, KNWU’dan geldiği iddia edilen herhangi bir e-postaya tıklamamaları ve alınan faturaların veya ödeme taleplerinin gerçekliğini doğrulamak için derneğe telefon veya e-posta göndermeleri söylendi.

polisi ve Hollanda Veri Koruma Dairesini uyardığını söyledi.

KNWU bisiklet etkinlikleri ve yarışmalar düzenler ve üyelere indirimler, bisiklet sigortası ve yarışmalara katılma fırsatı sağlar.

Bisikletçi dostu bir ülke olan Hollanda’da, vatandaş başına 1.3 – dünyadaki herhangi bir ülkeden daha fazla bisiklet var.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli