e
sv

İmha Timinden Azerbaycan’a Destek!

avatar

Omer

 • e 3

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Kripton 570 web sitesini hackledi!

Son zamanlarda oldukça gergin bir hal alan Azerbaycan-Ermenistan sınırında gerginlik devam ediyor. Bu sabah, Azerbaycan Savunma Bakanlığının yapmış olduğu açıklamada Ermenistan’ın Azerbaycan köylerine saldırı yaptığı, Azerbaycanın da sınırda geniş çaplı saldırılar yapacağını duyurmuştu. Bu gerginlik sadece sınırlarda değil, siber dünyada da devam ediyor.

İmha Timi hack grubundan Kripton kod adlı yönetici tarafından dün gece düzenlenen operasyonda 570 web sitesini hackledi. Hacklenen siteler imha timi forum sayfasında yayımlandı. Saldırıyı gerçekleştiren Kripton, “Daha yeni başlıyoruz, saldırılarımız devam edecek.” şeklinde açıklamada ermeni israil yunan ve amerikan sitelerini hackledi. Aynı zamanda bu grup içinde Herakles Eagle kod adlı hacker tarafından da geçtiğimiz ay 400 web sitesi hacklenmişti.

130 Rus Sitesi İmhatimi tarafından hacklendi !

İlgili haber ;

“TÜRK HACKERLERİ SALDIRIYA DAVET EDIYORUM”

Dün gece yaklaşık 600 siteyi hackleyen Kripton, daha önce olduğu gibi tekrardan Türk hack gruplarını Azerbaycan sınırındaki gerginlik için birlik ve beraberliğe davet ediyor. “Bir önceki operasyon çok ses getirdi. Bunu tekrar yapmak bizim elimizde.” açıklamalarında bulundu.

Yapılan saldırılara buradan ulaşabilirsiniz.

Artık hack aleminde uzak olmadığımız adımlar atılıyor.

Bir önceki konuda birçok Türk hack grubunun Azerbaycan için detsek operasyonu başlattığını ve birlik içinde hareket ettiklerini paylaşmıştık. Bu her ne kadar Türk hack grupları arasında bireysel olsa da, artık söz konusu vatan ve millet olunca her şeyi göze alıyorlar. Bu duruma öncülük eden ve desteğini bildiren hack gruplarını tebrik ve teşvik ediyoruz.

Bir önceki konuya buradan ulaşabilirsiniz.

2004 yılında Mectruy kod adlı hacker tarafından kurulan imhatimi.org büyük saldırılar gerçekleştirmiştir. Son bir yıldır yeniden sanalın görünmez yüzüne dönen bu hack grubu, kısa zamanda büyük işler yaptı. Yönetim ekibi Mectruy, FataLworm, Kripton ve SpyDark , KocaReis kod adlı hackerlardan oluşmakta. Bu isimleri daha önce birçok kez duymuştuk. İmha Timi kendini Türk Hack Grubu olarak tanıtıyor ve “Türk düşmanlarına sanal ortamda gereken cezayı her zaman vereceğiz” diyerek kendilerine bu sözü misyon ediniyorlar.

Wuhan Ünversitesi Hacklendi !

Kripton kod adlı hacker daha önce de virüs’ün çıktığı wuhan üniversitesine saldırmıştı. Çin’lilere #STOPKILLINGTURKS mesajını vermişti wuhan üniversitesi siber güvenlik ekibine 20 profesyonel yazılımcı katan Kripton dur durmak bilmiyor. Türk sitelerinide koruma altına alan Kripton kod adlı hacker Türk sitelerinde bulunan açıkları mail yoluyla site sahiplerine bildirerek açıkların kapanmasına ve dış güçlerden gelen saldırılardan bir nebze ülkeyi korumuş oluyor.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli