Sıradaki içerik:

On yıllık hata Linux sistemlerinde kök olmaya izin veriyor

e
sv

Intelin web sitesinden gelir bilgileri sızdırıldı

76 okunma — 28 Ocak 2021 15:14
avatar

Omer

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Intelin web sitesinden gelir bilgileri sızdırıldı. Financial Times, Intel’in kurumsal web sitesinden, şirketin geçen yılın dördüncü çeyreği ve genel olarak 2020 mali sonuçları hakkında henüz yayınlanmamış bilgileri içeren bir bilgi grafiğini çaldığını bildirdi. Bu veriler şirket, ABD Menkul Kıymetler ve borsa Komisyonu’na yayınlamayı ve göndermeyi planladı, ancak bilinmeyenler daha önce vardı.

Sızıntıyı keşfettikten ve çalınan verilerin zaten şirket dışında yayıldığını fark ettikten sonra, Intel piyasanın kapanmasından birkaç dakika önce üç aylık bir rapor yayınlamaya zorlandı, ancak bu veriler borsanın kapanmasından sonra zaten açıklandı. Bu nedenle, şirket piyasada haksız avantaj elde etmek için önceden elde edilen bilgilerin Olası kullanımını engelledi.

Intel yetkilileri, verilerin kurumsal haber sitesinden “SIZDIĞINI” bildirdi. Şu anda şirket zaten olayı araştırıyor ve bilgilerin dışarıdan nasıl geldiğini tam olarak anlıyor. Görünüşe göre, sızıntı yanlışlıkla, kayıtlı müşterilerin, iş ortaklarının ve diğer üçüncü tarafların erişebileceği Intel Kaynak ve Tasarım Merkezi aracılığıyla gerçekleşti.

İlgili Haber: Intel, Beyin Tümörünün Tespiti İçin Yapay Zekâ Geliştiriyor

Intelin web sitesinden gelir bilgileri sızdırıldı

AMD işlemci pazarında Intel’i geride bıraktı

AMD işlemci pazarında Intel’i geride bıraktı. İki teknoloji şirketi arasındaki savaş yıllardır devam ediyor. Kaynaklar, AMD’nin 2006’dan bu yana ilk kez işlemci pazarında Intel’i geride bıraktığını söyledi.

Büyük teknoloji şirketleri AMD ve Intel’in uzun süredir devam eden rekabeti, belki de bilgisayar bileşenlerinin konusuyla ilgilenen herkes bilir. Her iki şirket de CPU pazarındaki hakimiyet için sürekli olarak mücadele ediyor ve şimdiye kadar kazanan genellikle Intel olsa da, her şey bu kez Santa Clara üreticisinin ikinci sırada yer alabileceğine işaret ediyor.

Haberin devamı için…

 

 

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli