Sıradaki içerik:

Yeni Nesil Wi-Fi Yönlendiricisi Çıktı !

e
sv

İsrail Hadash Partisi ve İsrail Kominist Partisi Hacklendi !

07 Mayıs 2020 14:27
avatar

admin

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Türk hackerlar tarafından İsrail hükümetinde bulunan sol parti ve kominist partisi hacklenmiştir. Root Ayyıldız kod adlı hacker Hadash ve İsrail Kominist Partisini hacklemiştir. Ana sayfaya koyduğu görüntü ile dikkat çeken bu hack girişimi İsrail’de büyük yankı uyandırmıştır.

Peki Hacklenen Bu Partiler Kimdir ?

Hadash Partisi Kimdir?

“Demokratik Görüş ve Eşitlik Partisi, İsrail’de sol görüşlü bir siyasi partidir. Hadaş kendini Yahudi-Arap Partisi olarak nitelendirmektedir. Çoğu yöneticisi ve seçmeni İsrailli Arap vatandaşlardır. İsrail parlamentosu olan Knesset’te üç milletvekili ile temsil edilmektedirler.”

İsrail Komünist Partisi Kimdir ?

“İsrail Komünist Partisi veya kısaca MAKİ, İsrail’deki bir siyasi partidir ve Hadash adıyla bilinen birliğin bir parçasıdır. İlk adı Rakah idi, Reshima Komunistit Hadasha’nın kısaltılmış hali ve 1960’lı yıllarda ayrıldığı asıl Maki ile karıştırılmamalıdır. “

Peki Hack Saldırısı Kim Tarafından Yapılmıştır ?

Kendine Türk Harekat Tim adını veren hacker grubu ve o grupta bulunan Root Ayyıldız isimli Türk Hacker tarafından İsrail’e darbe adı altında bu hack eylemini gerçekleştirmiştir. Hacker hacklenen partilerin ana sayfasına Cumhurbaşkanımızın resmini koyarak ve onun altına “Filistin Halkına Sahip Çıkmak ve İnsanlık Onurumuzun Gereğidir.” yazarak Filistin Haklına zülüm yapan İsrail Devletini bu index ile kınamıştır.

Ana Sayfaya Koyulan Resim Bu Şekildedir:

Hacklenen sitelerin adresleri şu şekildedir.:

Hadash : hadash.org.il

İsrail Kominist Partisi: maki.org.il

Her ne kadar hack saldırılarını kınasak da bu saldırının amacı Filistin Halkına ve Yapılan Zulüme karşı olduğu için Türk Harekat Timi’ni ve o timde bulunan RootAyyıldız’ı tebrik ediyoruz.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli