Sıradaki içerik:

Telefondan Facebook Videoları İndirme

e
sv

Kitapyurdu Hacklendi Mi ? Güncelleme

74 okunma — 22 Şubat 2021 13:50
avatar

admin

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Kitapyurdu
Kitapyurdu hacklendi mi ? ortaya atılan bir iddaa ise kitap yurdunun hacklendiği haberi oldu. Türkiye’nin en büyük sözlüklerden biri olan Ekşi sözlükte paylaşılan haberlere göre Kitapyurdu hacklendi haberleri oldu. Çok ciddi saldırıya uğradığı söylenen Kitapyurdu 10 bine yakın kullanıcıların bilgileride açığa çıktığı belirtildi.
Türkiye’nin sayılı sözlük sitelerinden biri olan Ekşi’de paylaşılan bir entry Kitapyurdu.com sitesinin hacklendiği ve siber saldırı sonucunda bir çok kişinin bilgisinin ele geçirildiği söyleniyor ve sosyal medyada hackerlar tarafından ele geçirilen bilgilerin  satıldığı öne sürülen bilgilerde var.

Bir kullanıcının iddasına göre kendi başına işlem yapmayın akşam saatlerinde Kitapyurdu puanlarının harcanması yolu ile alışveriş yapıldığını gösteren bir e-posya aldığını ifade eden Ekşi Sözlük üyesi alışveriş yapan kişinin kendi adresini ve telefon numarasını yazdığınıda belirtti. Daha sonra telefon numarası ile iletişime geçtiği iddaa ediliyor.

Telegram Gruplarında Kişilerin Bilgiler Paylaşılıyor !

İşlemi yapan kişinin daha 18 yaşında  olduğunu ve çocuk olduğunu belirten mağdur çocuğun hesap bilgilerine telegram grubundan ulaştığını söyledi. Bunun üzerine grubu bulan kişi yöneticiler ile iletişime geçtiğini ve paylaşımlarının durdurulmasına yönetik mail attığı belirtildi.

Ancak hacker korkusuz bir şekilde hesap bilgilerini dağıtacağını hatta ve hatta tehtidkar konuşarak kişiyi tehtid ettiği öğrenildi. Kişiyi tehtid eden hacker Facebook ve gmail hesaplarınıda alacağını belirtti ve zenginden alıp fakire vereceğim sözleri kullanan hacker daha çocuk olduğunu belli ediyor.

Eğer sizde Kitap yurdu sitesini kullanıyorsanız hesap hareketlerinizde bir değişiklik var mı görebilirsiniz. Kitap yurdu yöneticileri bu olayı nasıl açıklayacak merak konusu ancak Kitap yurdu sitesine geçmiş olsun diler ve bu alçakça saldırıyı kınıyoruz umarım saldırıyı yapan kişiler kısa zamanda adaletin karşısına çıkar.

 

Kitapyurdu Hacklendi Haberleri Asılsız Çıktı !

Güncelleme: 14:26 Kitapyurdu iddaaların asılsız olduğunu twitter adresinde yayınladı.

“Kitapyurdu.com’un “hacklendiği”, “bilgilerinin ele geçirildiği” vb. iddiaların asılsız ve gerçek dışı olduğunu, Kitapyurdu’nun kredi kartı bilgilerinizi saklamadığı bilgisini tüm kitap kurtlarına ve kamuoyuna güvenle bildiririz.” ifadelerine yer verdi ve Kitap Dergisi’nde konuyla ilgili detaylı açıklamalarını paylaştı.

 

https://twitter.com/kitapyurducom/status/1363798575533154307

Kitapyurdu.com’un hacklenmediğine siber basın ailesi olarak sevindik başarılarının devamını diliyoruz.

Kaynak : https://eksisozluk.com/22-subat-2021-kitapyurdu-hesaplarinin-hacklenmesi--6836820?day=2021-02-22
 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli