Sıradaki içerik:

IP adresimi nasıl gizlerim?

e
sv

Mısır Devlet İstihbarat Servisi ve Fransa Başbakanlık Veri Platformu Hacklendi!

01 Mayıs 2021 22:39
avatar

Omer

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Mısır Devlet İstihbarat Servisi ve Fransa Başbakanlık Veri Platformu Hacklendi! Türk hackerlar Mısır istihbarat servisinin kullandığı sunucuya sızdı. Sızılan sunucunun sistem özellikleri, sunucunun kullandığı protokolleri, yerel adresleri, port numaralarını ve bağlantı durumlarını hack forum sitesi olan hacktivizm.org da paylaştılar. Operasyonu Hacktivizm.ORG saldırı timi olarak bilinen Börüler tarafından RootAyyıldız kod adlı hacker tarafından gerçekleştirildi. Ayrıca bu operasyona ek olarak gün içerisinde farklı sistemlere de saldırı gerçekleştirildi. Forum konusuna bu bağlantıdan ulaşabilirsiniz. Saldırının ne için yapıldığı bilinmese de web sitesine yüklenen indexte mesaj içerikli yazılar ve görseller yer alıyordu.

Hacklenen sunucunun sistem özellikleri, sunucunun kullandığı protokolleri, yerel adresleri, port numaralarını ve bağlantı durumları paylaşıldı. Ayrıca hacklenen web sitesine mesaj içerikli müzikler eklendi.

Mısır Devlet İstihbarat Servisi ve Fransa Başbakanlık Veri Platformu Hacklendi!

Fransa Başbakanlık Veri Platformu Hacklendi!

Fransa Başbakanlık Veri Platformu Hacklendi! Yine Hacktivizm.ORG hack grubu adına RootAyyıldız kod adlı hacker tarafından Fransa Başbakanlık Veri Platformu hacklendi. Hacklenen siteye “Normal Değilim Türk Tankı Gibi Parçalıyorum” şeklinde bir mesaj bırakıldı. Ayrıca daha önce de Pakistan Başbakanlığını hacklediklerini mesaj içerikli sayfalar ile web sitelerini hacklediklerini hatırlatalım.

 

Magazin Ceasuri ve ABD Eyaleti Kansas Hacklendi!

Magazin Ceasuri ve ABD Eyaleti Kansas Hacklendi! Magazin Ceasuri yine hacktivizm.org hack grubundan Nefret Noyan tarafından, ABD Kansas Eyaleti de emyounoone kod adlı hacker tarafından hacklendi. Hacklenen sitelere “Sakın unutmayın Kür Şad Adlı Çeriyi Madem ki unuttunuz Kür Şad adlı Çeriyi, Hatırlatırız size yağmur kokan o geceyi.” şeklinde bir mesaj bırakıldı.

Saldırılar sadece bunlarla sınırlı kalmayıp rootAngel kod adlı hacker tarafından da New York’ta bulunan Meadowmount müzik okulunun veritabanları web sitesinde yayınlandı.

Hacktivizm.ORG Nedir?

Hacktivizm, FataLworm, (luxury) Kripton ve KocaReis önderliğinde kurulan grup, internet ortamında Türk hackerleri ve hacker adaylarını bir arada toplamaya yönelik çalışmalar yapıyor. Bu grup daha önce de powerhack ismiyle birçok pop sanatçılarının ve ünlü isimlerin web sitelerini hacklemişti.

İçerisinde barınan hackerlar kendi hackledikleri siteleri paylaşmakta özgürdürler ve hackledikleri sitelerden sorumludurlar. Hacktivizm.org sitesinde bulunan hackerlar “TÜRK” hack sitelerine herhangi bir zarar vermezler verilmesi durumunda forumdan uzaklaştırılırlar. Amaçları sadece bilgi alışverişi yapmak ve Türkiye’nin en iyi hack forumlarından biri olmaktır. Bu arada hacktivizm bünyesindeki hackerlar ülkemize yapılan herhangi bir hacking saldırılarını karşılıksız bırakmayarak milliyetçi duygularıyla gereken cevabı vermek olduğunu belirtiyorlar.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli