Sıradaki içerik:

Akıllı Telefonumun Kamerasının İçinde Neler Var

e
sv

MyFreeCams sitesi 2 milyon kullanıcının bilgilerini çalmak için hacklendi

22 Ocak 2021 18:21
avatar

admin

  • e 0

    Mutlu

  • e 0

    Eğlenmiş

  • e 0

    Şaşırmış

  • e 0

    Kızgın

  • e 0

    Üzgün

MyFreeCams

Bir bilgisayar korsanı, MyFreeCams yetişkin video akışı ve sohbet hizmetinin iki milyon yüksek ücretli kullanıcısı için oturum açma ayrıntılarını içeren bir veritabanı satıyor.

Satıcı, başarılı bir SQL enjeksiyon saldırısının ardından veritabanını yakın zamanda elde ettiğini ve premium üyelerin fonlarını çalmak için kullanılabileceğini söylüyor.

Bilgileri Satıyorlar !

MyFreeCams, on milyonlarca kullanıcısı olan popüler bir yetişkin görüntülü sohbet platformudur. Hizmet, çok sayıda modelin sohbet odalarına ücretsiz erişim sağlar.

Ücretsiz kullanıcılar, başka şekilde kısıtlanmış özelliklerin kilidini açabilecek veya modellere bahşiş vermek için harcanabilecek jetonlar satın alarak premium bir üye hesabına yükseltebilirler.

14 Ocak’ta bir bilgisayar korsanı, iki milyon ödeme yapan MyFreeCams kullanıcısına ait kullanıcı adlarını, düz metin şifrelerini ve e-postaları içeren bir veritabanı satmayı teklif etti.

Satıcı, girişlerin token olarak en az 10.000 $ kar garanti ettiğini söyleyerek Bitcoin’de 1.500 $ karşılığında 10.000 kayıt teklif ediyordu.

 

“Cömert” teklife rağmen, alıcılar bir sıra oluşturmadılar ve bunun yerine daha küçük artışlar, 150 $ ‘a 1000 kayıt satın alıp alamayacaklarını sordular. Gördüğü ilgiye göre, en az birkaç bin plağın satıldığını varsaymak güvenlidir.

Hacker, satışları artırmaya çalışırken birkaç gün önce kayıtları yalnızca bir kez satacaklarını, yani alıcıların farklı hesap girişleri alacağını duyurdu.

Kayıtlardan bir örnek alan CyberNews’e göre  , veritabanı kullanıcı adlarını, e-posta adreslerini, düz metin olarak şifreleri ve her hesap için MyFreeTokens bakiyesini içeriyor.
kaynak: CyberNews

kaynak: CyberNews

Bigliere göre, satıcının Bitcoin cüzdanı, çek sırasında 21.000 $ değerinin biraz üzerinde kripto para birimi (BTC 0.60222754) biriktiren 45 işlem kaydetti.

CyberNews, bir açıklama için MyFreeCams ile iletişime geçtiklerini ve veritabanının gerçek olduğuna dair onay aldıklarını söyledi. Yetişkin görüntülü sohbet platformu, etkilenen kullanıcıları bilgilendirmeye ve şifrelerini sıfırlamaya devam etti.

Bir başka haber: Küresel Siber Güvenlik Harcamaları 2021’de % 10 Artacak

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli