Sıradaki içerik:

Yeni iPhone SE Türkiye satış fiyatı belli oldu… Apple iPhone SE 2020 teknik özellikleri neler?

e
sv

Nintendo, 160.000 Switch Hesabı Hacklendi !

28 Nisan 2020 00:16
avatar

admin

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Japonya merkezli video oyunu devi Nintendo, 160 binin üzerinde Nintendo Network hesabının ele geçirildiğini doğruladı. Şirket bununla birlikte Ağ Kimliği (NNID) vasıtasıyla Nintendo Hesabına giriş yapma özelliğini devre dışı bıraktığını da duyurdu.

Nintendo, 160.000 Switch hesabının hacklendiğini doğruladı!

Nintendo, aşağı yukarı 160.000’in üzerinde Nintendo Network hesabının internet korsanları tarafından ele geçirildiğini duyurdu. Nintendo’dan yapılan açıklamada, giriş ID’lerinin ve şifrelerin bazı çevreler tarafından ele geçirildiğini ve bunların nisan ayının başından bu yana hesaplara erişim için kullanıldığı ifade edildi.

Bahsi geçen Nintendo Network ID bilgileri, Nintendo hesaplarından farklı olarak Wii U ve 3DS konsollarında satın alma prosedürü yapmakta da kullanılıyor. Buna ek olarak ise Switch’te mağazaya girip bir şey satın alacaksanız Nintendo hesabı kullanmanız yeterli oluyor.

Saldırıdan etkilenen hesapların şifreleri sıfırlanırken, şirket Nintendo Ağ Kimliği (NNID) kullanarak Nintendo Hesabına giriş yapma özelliğini devre dışı bıraktığını duyurdu.

Açıklamanın devamında ise; bilgileri ele geçirilen hesaplardan bazıları üzerinden sahte satın almalar yapıldığı da ifade edildi. Hal böyle olunca doğal olarak Nintendo bütün kullanıcılara çift aşamalı doğruluğunu sağlama sistemine geçmelerini tavsiye etti.

Eğer siz de bir Nintendo Network hesabına sahip iseniz, Nintendo konsolunuza giriş yaparken kullandığınız şifreyi rakam, harf ve sembollerden oluşan yeni bir şifreyle yenilemenizi tavsiye ederiz. Böylelikle hesabınızı tekrar güvence altına almış olabilirsiniz.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli