Sıradaki içerik:

WeLeakİnfo web sitesinin 21 müşteri ve yetkilisi tutuklandı

e
sv

Nintendo 3DS konsolunu hacklemeye çalışan bir hackeri izledi

29 Aralık 2020 02:48
avatar

Omer

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Nintendo 3DS konsolunu hacklemeye çalışan bir hackeri izledi. Torrentfreak baskısı, birkaç yıl önce Nintendo’nun büyük ölçekli bir operasyonu nasıl dağıttığına ve 3DS’Yİ kesmek için çalışan bir bilgisayar korsanını nasıl takip ettiğine ışık tutan ağa yakalanan belgelerden bahsetti. Şirket kişisel hayatını yakından takip etti ve evden çıkarken ve nereye gittiğini biliyordu ve hatta faaliyetlerini durdurmaya çalıştı.

Geçtiğimiz hafta, bir kerede birkaç Twitter kullanıcısı, Nintendo şirketinden sızan belgelerin parçalarını yayınladı. Bu kağıtlarda çok ilginç şeyler bulunabilirken, en şok edici keşifler, birkaç yıl önce 3DS el konsolu için istismarlar geliştiren bir hacker olan Neymod’u (Neimod) içeriyor.

Belgelerde, Nintendo ürün korsanları arasında çok yüksek bir üne sahip bir yüksek nitelikli donanım mühendisi olarak nitelendirildi. Ayrıca kağıtlar, niteliklerini ve kariyerinin ayrıntılarını neyin etkilediği de dahil olmak üzere kişisel bilgilerini listeler. Ayrıca kağıtlarda, hacker’ın günlük fiziksel gözetleme kanıtları vardır (Nijmod kaç kez evdeydi, bankaları, restoranları ziyaret ettiğinde ona kim geldi, vb.).

İlgili Haber: Nintendo, 160.000 Switch Hesabı Hacklendi !

İlgili Haber: Nintendo, bilgisayar korsanını 3 yıl hapis cezasına çarptırdı

https://twitter.com/eclipse_tt/status/1341187958838321158?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1341189295856627712%7Ctwgr%5E%7Ctwcon%5Es2_&ref_url=https%3A%2F%2Fxakep.ru%2F2020%2F12%2F28%2Fnintendo-surveillance%2F

Nintendo 3DS konsolunu hacklemeye çalışan bir hackeri izledi

Hacker gözetleme operasyonu, ilk 15 Nisan 2013’te Nintendo ekibinin planları tartışmak ve iyileştirmek için yerel bir ofiste bir araya geldiği zaman başladı. Nijmod’un önceki haftaki hareketlerini analiz ettikten sonra şirket, bilgisayar korsanı ile nerede ve ne zaman temas kurulacağını tartıştı.

Neymod’un işten ayrıldığını belirlemek için şirket tarafından işe alınan bir dedektif tarafından takip edildi. İşten sonra, hedefe dostça, güvenli, profesyonel ve kibar bir şekilde yaklaşmak ve aynı zamanda bir kartvizit sağlamak için emredilen bir iletişim Grubu tarafından yaklaşılmalıdır.

Neimod’un sohbete katılmasından sonra, ekip mühendislik ve programcılık yeteneklerini tanıyarak onu övmek için görevlendirildi. Ayrıca, şirketin insanları hacker’a korsanlığı teşvik etmemeye çalıştığını hatırlatmak zorunda kaldı ve Nintendo’nun istismarlarının serbest bırakılmasının bu amaca hizmet edebileceğine dair endişelerine işaret etti.

Nijmod’un kabul edip etmeyeceği ya da reddetmesi ne olursa olsun, Nintendo her iki fırsat için de hazırdı. Eclipse-TT’NİN Twitter’da yayınladığı bir sonraki slayt, şirket tarafından yönlendirilen tüm şemayı göstermektedir. Şema, Nijmod ile bir toplantı ve etkileşim için hazırlanmanın her adımını ve olayların gelişimi için olası seçenekleri açıklar.

Kağıtlarda, olayların gelişimine bağlı olarak, kırbaç veya havuç yöntemini kullanmanız önerilir. Böylece, en kötü durumda, Nintendo Belçika yasalarına göre Neymode tarafından işlenen suçların bir listesini hazırladı. Ancak bir anlaşmaya varılırsa, Nintendo dava açmaktan kaçınmayı amaçladı ve hatta belgelenmiş güvenlik açıkları için ödüllerini ödemek için bir hacker ile sözleşme yapma fırsatına izin verdi. Aynı zamanda, nijmod’a bazı eylem özgürlüğü bırakması planlandı, böylece yapılan işi kamuya açık hale getirme fırsatı buldu. Şirket, Nintendo’nun imajını geliştirmeye yardımcı olacağına inanıyordu.

Başarılı olursa, Nintendo’nun modern teknoloji meraklısı bir şirket olarak kamusal imajı, gelecekte bilgisayar korsanlarının agresif davranmak yerine Nintendo ile işbirliği yapması gerektiğini ima ederek güçlenebilir.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli