Sıradaki içerik:

ESET ve Kaspersky güçlü bir parolanın nasıl oluşturulacağını açıkladı!

e
sv

OGUsers Hacking forumu 4. defa hacklendi!

05 Mayıs 2021 01:01
avatar

Omer

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

OGUsers Hacking forumu 4. defa hacklendi! Adını sıkça duyduğumuz bilgisayar korsanlığı forumu olan OGUsers, iki yıl içinde dördüncü kez saldırıya uğradı. Saldırı sonucu OGUsers’i hackleyen hackerlar artık sitenin kullanıcı kayıtlarını ve özel mesajları içeren veritabanını satışa çıkardı. OGUsers, SIM değiştirme saldırıları, kimlik bilgisi saldırıları ve diğer illegal yollarla hacklenen, çalınan sosyal medya hesaplarının satışı ile bilinen bir hack forumudur.

Yakın zaman önce OGUsers üyeleri, ABD Adalet Bakanlığı tarafından kripto para birimi dolandırıcılığını teşvik etmek için kullanılan doğrulanmış Twitter hesaplarındaki bir dizi başarılı saldırıdaki icraatleri nedeniyle suçlanmıştı.

OGUsers bu ayın başlarında saldırıya uğradı

Geçen hafta, siber istihbarat firması KELA, OGUsers forum yöneticisinin, bilgisayar korsanlarının sunucularına bir shell yükledikten sonra sitenin saldırıya uğradığını doğruladığını tweetledi.

OGUsers yöneticisi Nisan 2021 hackini duyurmuştu.

O zamanlar OGUsers yöneticisi, veritabanının ele geçirilip geçirilmediğinden emin değildi. Ancak kısa bir süre sonra rakip bir hack forumundaki üyeler, çalınan OGUsers veritabanını 3.000 dolara satmaya başladı.

OGUsers veritabanını satan rakip hack forumunun gönderisi

OGUsers Hacking forumu 4. defa hacklendi!

BleepingComputer’a göre OGusers’ın 11 Nisan 2021’de saldırıya uğradığını ve saldırganların forum veritabanının eksiksiz bir dökümüne erişim sağladığını söyledi. Bu döküm, yaklaşık 350.000 OGUsers üyesi için kullanıcı kayıtlarını ve özel mesajları içeriyor.

KELA CTO’su Davidi Carmiel, “Sahtekarlar ve diğer suçlular arasında OG markasına verilen zarar göz önüne alındığında pek çok OGUsers üyesinin diğer topluluklara geçiş yaptığını ve hatta belki yeni toplulukların kurduğunu göreceğimize inanıyoruz.” dedi.

OGUser forumunun mensubu olan kullanıcılar tekrar saldırıya uğrayacaklarını hissettiklerini belirtti.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli