e
sv

RootAyyıldız Sinovac Aşı Şirketini Hackledi!

avatar

Omer

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

RootAyyıldız Sinovac Aşı Şirketini Hackledi! Daha önce gündem odaklı saldırılarıyla tanıdığımız RootAyyıldız, operasyonlarına devam ediyor. Bu gece düzenlediği operasyon neticesinde bulaşıcı insan hastalıklarına karşı koruma sağlayan aşıların araştırmasını yapan Çin merkezli ilaç şirketinin web sitesini hackledi.

RootAyyıldız Sinovac Aşı Şirketini Hackledi! Hacklediği siteye Doğu Türkistan ve Türk bayrağı ekleyip “Al bayraktan gök bayrağa selam olsun” sloganlı yazıyı ekledi.

İlgili Haber: Root Ayyıldız Kim Kardashian’ı Hackledi !

Hacklenen site hacktivizm hack forumunda yayımlandı. Ayrıyetten bu sayfadan da ulaşabilirsiniz.

Sinovac Biotech Şirketi Nedir?

Sinovac Biotech, 1993 yılında Weidong Yin tarafından kurulan ve bulaşıcı insan hastalıklarına karşı koruma sağlayan aşıların araştırılması, geliştirilmesi, üretimi ve satılmasına odaklanan bir biyofarmasötik şirketidir. Şirketin merkezi Pekin, Çin’dedir. Nisan 2020’nin ortalarında Çin, Sinovac tarafından geliştirilen aday COVID-19 aşısı için bir klinik çalışmayı onayladı. CoronaVac adı verilen aşı, COVID-19 virüsünü kimyasal olarak inaktive eden bir virüs aşısıdır.

İlgili Haber: Yunanistana Siber Saldırılar Devam Ediyor!

RootAyyıldız Kimdir?

2008 Yılında Hack ile tanışan RootAyyıldız Türk ve Müslüman biri olarak internet ortamlarında misyon ve vizyona bağlı kalarak dünyada Müslüman ve Türklere yapılan saldırıları kınamak için bir çok ülkenin önemli internet adreslerini hacklemiştir. Yaptığı siber saldırılar ile dünyadaki bir çok haber portalarında yer almıs ve yaptığı saldırılar sonucunda ülkeleri zora sokmuştur. Rootayyıldız, Türk hack dünyasında bir çok kişinin örnek aldığı isimlerden biridir. RootAyyıldız 2018 yılında çekirdek bir kadro oluşturup bünyesine yakın arkadaşlarını ekleyerek RootAyyıldız Türk Hacker Topluluğunu kurdu. RootAyyıldız’ın şuan yeni kurulan Hacktivizm hack forum sitesinde olduğu biliniiyor.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli