Sıradaki içerik:

God Of War Ragnarok: Çıkış Tarihi ve Daha Fazlası

e
sv

Sinovac, internet sitesini Türkiye’den erişime neden kapattığını açıkladı

123 okunma — 18 Ocak 2021 18:18
avatar

admin

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Sinovac, internet sitesini Türkiye'den erişime neden kapattığını açıkladı

Türkiye’nin Kovid-19 aşısı aldığı Çin menşeli Sinovac şirketi, internet sitelerine Türkiye’den erişimi engellemesini, “Türkiye’den bilgisayar korsanlarının sitemize saldırması nedeniyle Türkiye’den erişimi engelledik” ifadeleriyle açıkladı.

Sağlık Bakanlığı’nın Covid-19 aşısı satın aldığı Çinli Sinovac şirketi, ‘sinovac.com’ alan adından yayın yapılan kurumsal web sitesine Türkiye’den erişimleri engelledi. Web sitesine giriş yapmak isteyen kullanıcıları “IP adresinizin bu web sitesini ziyaret etmesine izin verilmiyor” iletisi ile karşılaştı.

Türkiye’de aşılamanın başlamasının hemen ardından erişim engellemesi gelmesi tartışmalara neden olurken, Odatv’ye konuşan Sinovac şirketi yetkilileri, ‘Neden sadece Türkiye’ye erişim kapalı’ sorusuna şu yanıtı verdiler:

“Birkaç gün önce Türkiye’den bilgisayar korsanlarının sitemize saldırması nedeniyle Türkiye’den erişimi engelledik. Web sayfamız Türkiye için tekrar açılmıştır.”

Şirket ayrıca, açıklamasında Sinovac’ın sitesinin Türk bilgisayar korsanları tarafından hacklendiğini söyleyen Ragıp Soylu’nun Twitter paylaşımına da yer verdi.

Kaynak

RootAyyıldız Sinovac Aşı Şirketini Hacklemişti !

RootAyyıldız Sinovac Aşı Şirketini Hackledi! Daha önce gündem odaklı saldırılarıyla tanıdığımız RootAyyıldız, operasyonlarına devam ediyor. Bu gece düzenlediği operasyon neticesinde bulaşıcı insan hastalıklarına karşı koruma sağlayan aşıların araştırmasını yapan Çin merkezli ilaç şirketinin web sitesini hackledi.

RootAyyıldız Sinovac Aşı Şirketini Hackledi! Hacklediği siteye Doğu Türkistan ve Türk bayrağı ekleyip “Al bayraktan gök bayrağa selam olsun” sloganlı yazıyı ekledi.

RootAyyıldız Kimdir?

2008 Yılında Hack ile tanışan RootAyyıldız Türk ve Müslüman biri olarak internet ortamlarında misyon ve vizyona bağlı kalarak dünyada Müslüman ve Türklere yapılan saldırıları kınamak için bir çok ülkenin önemli internet adreslerini hacklemiştir. Yaptığı siber saldırılar ile dünyadaki bir çok haber portalarında yer almıs ve yaptığı saldırılar sonucunda ülkeleri zora sokmuştur. Rootayyıldız, Türk hack dünyasında bir çok kişinin örnek aldığı isimlerden biridir. RootAyyıldız 2018 yılında çekirdek bir kadro oluşturup bünyesine yakın arkadaşlarını ekleyerek RootAyyıldız Türk Hacker Topluluğunu kurdu. RootAyyıldız’ın şuan yeni kurulan Hacktivizm hack forum sitesinde takıldığı biliniiyor.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli