e
sv

Tesla Model X Hacklendi!

avatar

Omer

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Tesla Model X Hacklendi!

Tesla Model X Hacklendi! İzvestia TV kanalına göre, bilgisayar korsanları Tesla elektrikli otomobilinin güvenlik sistemine girdi. Hacklenme ile ilgili deneyler siber güvenlik uzmanları tarafından gerçekleştirildi. Bilgisayar korsanları Tesla Model X’i hacklemek için sadece birkaç dakika harcadılar. Anahtarlık güncelleme yükleme işleminin savunmasız olduğu ortaya çıktı. Sistem, model x’e benzer bir modelden bir kontrol ünitesi kullanılarak baypass edildi.

“Ele geçirmek için 300 dolarlık bir Bluetooth cihazı yeterli oluyor”

Lennert Wouters, Tesla Model X otomobillerde ve bu otomobillerdeki Key Fob anahtarında bulduğu açık sayesinde araca 5 metre yaklaşan herkesin aracı ele geçirebileceğini belirtti. Aracı ele geçirmek için sadece telefonla kontrol edilebilen 300 dolarlık bir Bluetooth cihaz yeterli oluyor. 

Lennert Wouters, yaptığı açıklamada bu açık hakkında ağustos ayında şirketi bu konuda bilgilendirdiğini belirtti. Tesla, Wouters’a anahtarlar için bir güncelleme yayınlayacağını açıkladı. Wouters, Tesla’nın güncellemeyi bu hafta içinde yayınlamaya başlamayı düşündüğünü ifade etti.

Tesla Nedir?

Tesla, Inc. veya kısaca Tesla, elektrikli araç tasarlayan, üreten ve satan Palo Alto, California merkezli bir Amerikan şirketi. Şirket aynı zamanda, kardeş şirketi olan SolarCity aracılığıyla evlere güneş paneli veya solar kiremit satarak araçları evde dahi temiz pil enerjisi depolanmasını sağlıyor. TSLA ismi ile NASDAQ borsasında işlem gören halka açık şirkettir. Tarihinde ilk defa 2013 birinci çeyreğinde hissedarlarına kar payı dağıtmıştır.

Tesla ile ilgili ayrıca bu habere de göz atabilirsiniz.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli